2016. Április 17. 09:43, vasárnap | Helyi

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1 az UNI Győr javára.

DVTK-CMB Cargo-UNI Győr 53-65 (15-16, 10-23, 13-9, 15-17)

Miskolc, női elődöntő, 3. mérkőzés. V.: Benczur, Minár, Praksch.

DVTK: Czank 2, Lihtarovic 9, HODGES 11/3, JOVANOVIC 16, Szécsi 6/3. Cs.: Rasheed 6/3, Bálint 2, Horváth B. 1. Edző: Maikle López.

UNI Győr: RADOCAJ 18/3, CHANEY 12/6, LAKLÓTH 9/3, GRIGALAUSKYTE 10, GOREE 16. Cs.: Horváth L., Varga Zs., Horváth K., Koch. Edző: Völgyi Péter.

Chaney kosara után a gyors triplaváltásnak - Szécsi, illetve Laklóth talált be a félkörön kívülről - köszönhetően mi vezettünk, s ezt az előnyt Radocaj még meg is duplázta (3-7). Erre 10-0-val válaszoltak a hazaiak, a hajrát azonban nagyon megnyomtuk, Goree lezárta rossz sorozatunkat, majd az első negyed legvégén visszavettük a vezetést is. Radocaj egy duplával és egy triplával zárta le az első tíz percet (15-16). A második szakaszban álomszerűen folytatódott a játék, a 12-0-ás rohanással jelentős előnyre tettünk szert. Lihtarovic ugyan két triplát beemelt, s Hodges is betalált (23-30), de az időkérés segített, mert a félidő utolsó három percét 9-2-re megnyertük, így 39-25-ös előnnyel mehettünk a nagyszünetre.

A pihenőt követően Jovanovic duplájval tértek vissza a csapatok, de mielőtt esetleg idegeskedni kezdtünk volna, Chaney dobott egy nyugtató triplát. Jovanovic próbálta tartani a lelket társaiban, de a nem túl ponterősre sikeredett első négy percben Chaney válaszolt megint a miskolciak kosarára (29-44). Rasheed emelt be egy hármast, sőt, még egy bónuszt is dobatott. Jovanovic pedig kétszer is közelről volt eredményes (37-44). Chaney, majd Grigalauskyte - ő volt a negyedben a második olyan játékosunk, aki betalált a gyűrűbe - jóvoltából ismét kétszámjegyű lett a differencia (37-48), ami maradt is a zárószakaszra, miután Horváth Bernadett csak egyik büntetőjét értékesítette (38-48). Az utolsó felvonásban Laklóth kosara hozta közelebb az álmot, azaz a bajnoki döntőt. Egy kicsit szorosabb lett a hazaiak 6-0-ás szakaszával, de Grigalauskyte tett róla, hogy ne lelkesedjen be túlságosan a DVTK. Goree révén tartottuk a kellő távolságot a hazaiaktól (46-56). Megint csinált egy 5-0-át a miskolci gárda, megfeleve ezzel a különbséget (51-56), de erre is volt válasz, a végjátékban pedig már biztos kézzel dobáltuk a büntetőket. Ezzel pedig megcsináltuk, a győzelem azt jelenti, hogy 2013 után ismét ott vagyunk a magyar bajnokság döntőjében.

Az ellenfél az Uniqa-Sopron lesz, az első meccs kedden 18 órakor kezdődik a soproni Novomatic-arénában.

Völgyi Péter: - Végig nagyon fegyelmezettek voltunk, védekezésben szinte alig hibáztunk. Ebből tudtunk gyors indításbó könnyű kosarakat szerezni, s ezzel jelentős előnyt szerezni. A végén ugyan feljött öt pontra a hazai gárda, de a kulcspillanatokból is mi jöttünk ki jobban. Gratulálok a lányoknak a teljesítményükhöz!

2024. Április 26. 09:13, péntek | Helyi

Laptopokat kapnak az 5., 6. és 9. osztályosok

Csaknem kétszázezer notebookot osztanak ki az általános és középiskolákban, így összesen már mintegy 450 ezer diák tanulhat a költségvetési forrásból beszerzett eszközökön.

2024. Április 26. 08:14, péntek | Helyi

Kínai kábelgyártó költözik Kisbérre, 150 dolgozóra van szükségük

A kínai Fiberhome Magyarországon hozza létre legnagyobb európai bázisát, ahol optikai kábeleket fog gyártan. Körülbelül 150 új munkahelyet teremt a beruházás.

2024. Április 26. 07:11, péntek | Helyi

Ingolstadtból igazol új vezetőt a győri Audi

A pénzügyi pozíciót érinti a változás.

2024. Április 25. 09:16, csütörtök | Helyi

Egy lépésre a bajnoki döntőtől a Serco Uni-Győr

Győzelemmel kezdte az elődöntőt a Serco-Uni Győr a női kosárlabda bajnokságban. Cziczás László csapatától így már csak egy lépésre a bajnoki döntő.