Hírek
2012. Július 05. 16:21, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Emberi mulasztás okozta a fukusimai katasztrófát
Nem természeti ok, hanem emberi mulasztás okozta a fukusimai katasztrófát – áll az esetet vizsgáló bizottság zárójelentésében. A nukleáris balesetet meg lehetett volna akadályozni, ám a felelősök – főnökeik reakciójától – tartva nem tették meg a kellő lépéseket.
A jelentés rávilágít a kormány és az erőművet üzemeltető cég rossz kommunikációjára is, mikor 2011 májusban a Richter-skála szerinti 9,0-es földrengés rázta meg a szigetállamot.
A rengés nyomában kialakult szökőár súlyosan megrongálta a keleti parthoz közel fekvő atomerőmű hármas számú reaktorát, és vele a teljes északkeleti térség nagy részét.A reaktor hűtőrendszere súlyosan megsérült a katasztrófa során, ennek okán az óceánba és a levegőbe is hatalmas mennyiségű radioaktív szennyezőanyag került.Több tízezer lakost evakuáltak az érintett területről, miközben a munkások a radioaktív anyag további szivárgása ellen harcoltak, saját életüket is kockára téve.
A kormány által később felállított bizottság szerint a katasztrófa „szándékos hanyagság” m miatt következett be, amiben a felettesektől való félelem is szerepet játszhatott - közölte a BBC.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.