Hírek
2012. Március 01. 14:30, csütörtök |
Helyi sport
Forrás: gyorietokc.hu
Heidi Löke a világ legjobbja!
A Nemzetközi Kézilabda Szövetség által megrendezett világ legjobb játékosa 2011 voksoláson a győri Audi ETO KC beállósa, a norvég Heidi Löke végzett az élen.
Heidi Löke éve volt a tavalyi. A 29 éves beállós mindent megnyert ami lehetséges 2011-ben. Májusban korábbi klubjával, a Larvikkal a Bajnokok Ligáját hódította el, és ő végzett a sorozat góllövőlistájának az élén is. Nem mellesleg a norvég bajnoki címet és a kupagyőzelmet is begyűjtötta korábbi csapatával, ráadásul sorozatban harmadik szezonban lett a norvég pontvadászat gólkirálya. Nyáron a Győri Audi ETO KC csapatához igazolt, majd decemberben hazája válogatottjával a világ trónjára is felülhetett a brazíliai világbajnokságon. Őt választották a vb All-Star csapatának beállósává, csakúgy mint egy évvel korábban az Európa-Bajnokságon, ahol szintén aranyérmet nyert. A zöld-fehéreknél eltöltött fél éve során hamar közönségkedvenccé vált, és szép gólokkal szórakoztatta a publikumot valamint az őrületbe kergette az ellenfél védőit és edzőit.
Az IHF szavazásán még két zöld-fehér színekben szereplő játékos volt érdekelt. Katrine Lunde Haraldsen harmadik, míg Andrea Lekic negyedik helyen végzett a voksoláson!
A férfiak mezőnyében a dán Mikkel Hansen lett a nyertes.
Heidinek gratulálunk, és további sportsikereket kívánunk!
A szavazás végeredménye:
1. Heidi Löke 28%
2. Allison Pineau 22%
3. Katrine Lunde Haraldsen 20%
4. Andrea Lekic 18%
5. Andrea Penezic 12%
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:51, szombat | Kék hírek
Megöltek egy bolti eladót a Somogy vármegyei Fonón, a rendőrség elfogta a gyanúsítottat
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.
2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek
A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van