Hírek
2024. Október 15. 08:11, kedd | Helyi
Műszaki pályaválasztó roadshow jön Győrbe
Idén 9. alkalommal szervezik meg a Mi a pálya? műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amely eddig országosan már több mint 60 ezer fiatalnak segített a pályaválasztásban.
A roadshow szerdán Pécsen indult, november végéig Szegedre, Győrbe, Miskolcra, Debrecenbe, Székesfehérvárra és Budapestre látogat – közölte a Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szerdán az MTI-vel.
Kiemelték, hogy az eseményen az ipari szereplők és az oktatási intézmények bevonásával, modern eszközökkel, interaktív, élmény alapú bemutatókon keresztül ismerhetik meg az érdeklődők a műszaki és informatikai szakmák izgalmas világát.
Példaként említették, hogy számítógépes vasútépítő játékprogramok, hegesztő szimulátorok, asztali CNC és 3D modellek készítése és gyakorlati feladatok is várják a fiatalokat az élő show részeként.
A cél, hogy a pályaválasztás előtt állók kézzelfogható élmények alapján dönthessenek arról, hogy mely szakterület érdekli őket a leginkább.
Közölték, hogy idén először külön figyelmet kapnak a tanárok és pedagógusok, akiknek konzultációs lehetőséget biztosítanak a fesztivál szervezői a duális képzés lehetőségéről, felvételi eljárásokról és későbbi munkalehetőségekről.
Továbbá Budapesten egy harmadik nappal bővül a megjelenés, kifejezetten középiskolás diákoknak szervezve, hogy még több fiatal számára adjanak lehetőséget a fesztiválon való részvételre.
A közlemény idézte Gelencsér Lajost, a MEE elnökét, aki hangsúlyozta, hogy a Mi a pálya? – műszaki pályaválasztó fesztivál célja nem a közvetlen toborzás, hanem a fiatal generációk jövőbeni karrierjének előkészítése.
A rendezvény és kísérő eseményei a jövő műszaki szakembereinek inspirálására és fejlesztésére összpontosítanak.
A kiemelt támogatók – E.ON Hungária Csoport, OPUS Energetika, MVM, MEKH, MÁV-Volán csoport – mellett a helyi önkormányzatok is részt vesznek a szervezésben.
A városok számára is fontos mind a diákság, mind a pedagógusok tájékoztatása, a lehetőségek bemutatása, és hogy a gyerekek az adott városban maradjanak, legyen reális jövőképük a leendő munkahelyeikről, tudásukat és szakértelmüket helyben kamatoztassák.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 07:05, szombat | Helyi
Megkezdődött az ebösszeírás
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényben előírt kötelezettsége alapján 2025. december 15. – 2026. március 15. között ebösszeírást szervez.
2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi
Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.
2025. December 19. 08:05, péntek | Helyi
Sokat tettek a drogprevenció és bűnmegelőzés területén
Az önkormányzat minden évben két olyan szakembert részesít elismerésben, akik a drogprevenció, az egészségfejlesztés, a kezelés vagy a kínálatcsökkentés területén kiemelkedő, példaértékű munkát végeznek.
2025. December 19. 07:03, péntek | Helyi
Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben
Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben
