2024. augusztus 1, csütörtök - Boglárka

2016. Július 18. 17:03, hétfő | Helyi sport
Forrás: CMB Cargo oldala

Bronzérem, feljutás győri résztvevővel

A magyar női U20-as válogatott hatalmas csatában 50–49-re legyőzte Csehországot a podgoricai U20-as B-divíziós Európa-bajnokság bronzmeccsén, ezzel megszerezte a 3. helyet és kivívta a feljutást az A divízióba.

Az elődöntőben Szlovéniától elszenvedett 66–56-os vereséget követően a bronzcsata elképesztő mérkőzést hozott. A harmadik negyed végéig a csehek uralták a meccset. A 27. percben 38–29-re vezettek, de a játékrész végére két pontra felzárkózott a magyar csapat (38–36). A lendület a negyedik negyed elejéig kitartott, a 14–0-ás szakasz végén 43–38-ra vezetett a győri Horváth Krsiztinát is foglalkoztató magyar válogatott. A csehek nem adták fel 49–47-re fordítottak 1 perc 43 másodperccel a lefújás előtt. Dubei Debóra fél perccel a vége előtt hatalmas triplával juttatta 50–49-es előnyhöz a magyar válogatottat, s miután újabb kosár nem esett, a magyar lányok megszerezték a harmadik helyet, ami egyben feljutást is ér.

Az Imreh Ajtony szövetségi edző vezette magyar korosztályos válogatott a csoportmeccsek során 72–57-re legyőzte a cseh válogatottat, s mindössze egy ponttal 48–47-re kapott ki Ukrajnától. Mivel a csehek 78–43-ra „lelépték” az ukránokat, így a csoportban ugyan csak második helyen végzett a válogatott, ám a csehek elleni két pontot vitte magával a középdöntőbe.

A nyolc között a románok elleni magabiztos 66–47-es siker pedig azt jelentette, hogy a horvátok elleni meccs végeredményétől függetlenül bejutott a négy közé a gárda. A déli szomszédaink elleni tét nélküli összecsapáson ugyan 45–39-re kikaptak a mieink, de így is megnyerték középdöntős csoportjukat, ami azt jelentette, hogy az éremért küzdhettek a végjáték során.

Horváth Kriszta a hat mérkőzésen összesen 111 percet töltött a pályán, 16 pontot termelt és 8 lepattanót - 4-4-et a saját és az ellenfél palánkja alatt - gyűjtött be.

2024. Augusztus 01. 09:14, csütörtök | Helyi