Hírek
2016. Május 25. 14:37, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Egy napra minden gyerek tűzoltó lehet
Rengeteg kisgyermek álma válhat valóra a hétvégén, hiszen a katasztrófavédelem idén is megnyitja a tűzoltószertárak kapuit a Nemzetközi Gyermeknap alkalmából, immár harmadik alkalommal.
Ezúttal az ország 283 pontján várják a tűzoltók a gyermekeket és minden érdeklődőt. A hivatásos tűzoltó-parancsnokságok mellett önkormányzati tűzoltóságok és önkéntes tűzoltó egyesületek is fogadják az érdeklődő közönséget.
Az elmúlt két évben hatalmas érdeklődés mellett zajlott a katasztrófavédelem gyermeknapi rendezvénye, az ország különböző tűzoltószertáraiba összesen több tízezren látogattak el. A tűzoltók „munkahelye” az egyik legspeciálisabban kialakított környezet, ahova csak ritkán juthatnak be látogatók. Most vasárnap azonban bárki megtekintheti a tűzoltógépjárműveket, a tűzoltók különleges felszereléseit és bepillantást nyerhetnek a nem mindennapi hivatást gyakorlók életébe.
Az egyes helyszíneken más és más programmal készülnek a tűzoltók, azonban próbariasztást és villogó, vagy szirénázó tűzoltógépjárműveket mindenhol láthatnak az érdeklődők. Az egyes helyszínek ingyenesen, előzetes regisztráció nélkül látogathatóak délelőtt 10 órától délután 16 óráig. A laktanyák mellett ingyenes látogatható a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma és vidéki kiállítóhelyei is.
Nemcsak Győrben, hanem megyénkben összesen kilenc helyszínen várjuk a gyerekeket vasárnap a laktanyákban.
Győri Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság Győr, Munkácsy M. u. 4.
Pannonhalma Katasztrófavédelmi Őrs Pannonhalma, Petőfi u. 9/A.
Győrszemere ÖTE Győrszemere, Fő u. 20.
Veszprémvarsány ÖTE Veszprémvarsány, Kossuth Lajos u. 57.
Csorna Katasztrófavédelmi Őrs Csorna, Bartók Béla u. 1.
Kapuvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság Kapuvár, Szent István király u. 21.
Mosonmagyaróvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság Mosonmagyaróvár, Alkotmány u.16.
Lébényi Katasztrófavédelmi Őrs Lébény, Iskola u. 36.
Soproni Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság Sopron, Tűzoltó köz 2.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
