2016. November 06. 19:58, vasárnap | Helyi

CMB Cargo-UNI Győr-BEAC 93-68 (27-9, 24-22, 24-13, 18-24)

Győr, 100 néző. V.: Söjtöry, Kulcsár, Szalai.

UNI Győr: Kiesel 12, Laklóth 8/6, Török Á. 5, HRUSCAKOVÁ 18, Goree 9. Cs.: Szabó P. 11/3, LIKHTAROVIC 14/3, Varga Zs. 5, KOVÁCS V. 11, Simon A., Nagy R. Edző: Völgyi Péter.

BEAC: Pál, SÜLE 16/3, Suppán, Szabó F. 10, László 4. Cs.: Lelik 5/3, PUSZTAI 14/12, György, Király, Kocsis 2, Boros 13/3, Gocsmann 4. Edző: Balogh Judit.

A vendégek szerezték az első kosarat, amire mi 10-0-val válaszoltunk, majd az 5. percben már 16-4 volt a javunkra. A vendégek edzője a 7. perc végén 17-6-os vezetésünknél kért időt. Nem tört meg a lendületünk, Likhtarovic is beemelt egy hármast, majd Hruscaková dobott ziccert, s ezzel már 25-6-ra vezettünk a 9. percben. A negyed 27-9-es vezetésünkkel zárult.

A vendégek triplával nyitották a második szakaszt, amire Török Ágnes válaszolt. A szakasz elején akadozott a védekezésünk, két perc alatt nyolc pontig jutott a BEAC, ami az első tíz perc kilencéhez képest sok volt (31-17). A 14. percben Völgyi Péter kért időt, hogy rendezze a továbbra is kissé zilált sorokat (34-19). Nem nagyon akart továbbra sem összeállni a "kép", egy vendégtripla után 39-26-ra jött fel a BEAC. Kovács Vanessza kosara kellett. A félidő hajrájában egy 10-0-val ismét magabiztossá tettük a vezetést (51-31).

A harmadik negyed első kosara Szabó Petra triplája volt. Közben két BEAC-támadást is úgy védekeztünk ki, hogy a fiatal fővárosiak dobásig sem jutottak. Szabó Petra növelte az előnyünket, Goree büntetői után pedig a 24. percben 58-31 volt az állás. Boros kosár plusz büntetője jelentette az első vendégpontokat a második félidőben. Két tripla is beesett vendégoldalon, de így is 68-41-re vezettünk a 27. percben, mert mi is termeltük a pontokat. A 29. percben Hruscaková duplája után harminc pont fölé nőtt a különbség (73-42), ami a zárószakaszra maradt is (75-44).

Varga labdaszerzése után növeltük az előnyt a negyedik tíz perc legelején, de aztán egy 7-0-t csinált a BEAC (77-51). Hruscaková, majd Varga Zsófi találata után megint harminc volt közte (81-51). A folytatásban már a fiatalok és csak magyar játékosok voltak a pályán nálunk is. Valamivel közelebb jött a BEAC, de összességében biztosan nyertünk. A kapott pontok száma azért egy kicsit sok volt.

Völgyi Péter: - Kissé fáradtan mozogva is biztosan hoztuk a kötelező győzelmet.

Balogh Judit: - Fiatal csapatunk ezekből a mérkőzésekből tanul igazán. A vereség ellenére a világ még rózsaszín marad.

2024. Július 30. 09:14, kedd | Helyi

A harmadik legjobb magyar intézmény lett a Széchenyi István Egyetem az Európai Egyetemi Játékokon

A győri Széchenyi István Egyetem hallgatói egy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet nyertek a Debrecenben és Miskolcon megrendezett Európai Egyetemi Játékokon.

2024. Július 30. 08:13, kedd | Helyi

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is kaptak támogatást

Hétszázezer forint támogatást nyert el a katasztrófavédelem pályázatán a Győrszentiváni Önkéntes Tűzoltó Egyesület, üzemeltetésre pedig 128 ezer forinthoz jutottak hozzá egy polgári védelmi kiíráson.

2024. Július 30. 07:12, kedd | Helyi