Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2013. Június 22. 15:36, szombat | Helyi
Forrás: webbulvar.hu

12 éves fiút kellett újraéleszteni, miután hirtelen elmerült a Balatonban

12 éves fiút kellett újraéleszteni, miután hirtelen elmerült a Balatonban

12 óra 45 perckor kért segítséget rádión a Fonyód-Sándortelepen szolgálatot teljesítő vízimentő azzal, hogy egy fiatal fiú újraélesztésébe kezdett.

Janoch Orsolya, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának vízimentője volt szolgálatban a strandon. Elmondta, hogy egy nevelő otthonos csoport fürdőzött. A fiú eltűnt, de eleinte a csoportot kísérő nevelők maguk próbálták keresni, s nem szóltak az ott dolgozó vízimentőnek sem.

A fiúra véletlenül a strand lépcsője mellett a fürdőzők találtak - mesélte Orsolya -, akik azonnal kivitték a 12 éves gyereket. Ekkor már se keringése, se légzése nem volt. A nevelő csak ekkor kért segítséget a VMSZ vízimentőjétől, aki rádión értesítette a Szakszolgálat Zánkai Központját, ahonnan azonnal riasztották az Országos Mentőszolgálatot.

Míg a mentőautó megérkezett egy ott strandoló orvossal közösen végezték a fiú újraélesztését, akinek ezúton is köszönetet mondunk. Az Országos Mentőszolgálat mentőjének megérkezését követően a VMSZ vízimentője az időközben riasztott mentőhelikopternek segített megfelelő leszálló helyet biztosítani, majd a helikopter orvosának utasításai alapján tovább segédkezett a fiú újraélesztésében.

Cikk folytatása...

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 03. 09:08, kedd | Helyi

Bronzérmes a GYAC Aréna női asztalitenisz csapata a Magyar Csapatbajnokságon

A páros elvesztése után egyéniben megállíthatatlanok voltak a GYAC-os hölgyek.

2025. Június 03. 08:09, kedd | Helyi

Ezt a szerződést kötötte Borkai az Audival

Az iratot eddig titkosnak minősítették, Pintér Bence a pénteki közgyűlésen bejelentette, hogy nyilvánosságra hozza, meg is tette. Akit érdekel, cikkünk végén látja a linket, ahol a szerződés letölthető.

2025. Június 03. 07:11, kedd | Helyi

Ma csak annyit akartam, hogy örömmel játsszak – nyilatkozatok a BL-döntő után

Hetedszer lett BL-győzetes a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapat. A finálé utáni nyilatkozatokat szedtük csokorba.

2025. Június 02. 09:14, hétfő | Helyi

Ezt nem lehet megunni: megvédte címét, BL-győztes az Audi ETO

Végig vezetve, magabiztos játékkal, ismét Sako és Nze Minko remek játékával nyerte meg a Bajnokok Ligáját a győri női kézilabda csapat.