Hírek
2018. Szeptember 19. 07:28, szerda | Belföld
124 milliárd forintot költöttünk támogatott gyógyszerekre
Támogatott gyógyszerekre a betegek tavaly 124 milliárd forintot költöttek, míg a Nemzeti Egészségbiztosítási Alap Kezelő támogatása 352,7 milliárd forint volt
- ezt a a Világgazdaság közölte szerdai számában, a Központi Statisztikai Hivatal adataira hivatkozva.
A támogatott gyógyszerkészítmények kapcsán elszámolt vények átlagos éves száma 140-150 millió darab. A 65-69 éves korosztály költi a legtöbbet gyógyszerre, évente közel 16 milliárd forintot.
Betegségcsoportok szerint a szív- és érrendszeri gyógyszerekért fizetünk a legtöbbet, évente több mint 35 milliárd forintot.
Forrás: origo.hu
Kép: weborvos.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
