Hírek
2018. Május 24. 08:05, csütörtök | Külföld
15 ezer diák utazhat ingyen idén nyáron
Az Európai Bizottság szerdán beindította az internetes oldalt, ahol június 12. és 18. között jelentkezni lehet majd a DiscoverEU programra.
A program keretében vonat-, busz-, hajó- vagy különleges esetben repülőjeggyel járhatják be Európát a 18. életévüket betöltött fiatalok, egy oda-vissza úttal, extra utazási igazolvánnyal.
A honlapon felsorolják a pontos jelentkezési feltételeket. A kezdeményezésben azok a fiatalok vehetnek részt, akik:
- 2018. július 1-jén 18 évesek (azaz 1999. július 2. és 2000. július 1. között születtek);
- rendelkeznek a 28 uniós tagállam valamelyikének állampolgárságával;
- az internetes jelentkezési lapon megadják a személyazonosító igazolványuk vagy útlevelük számát;
- utazásukat az EU 28 tagállamának valamelyikében kezdik meg;
- azt tervezik, hogy utazásukat 2018. július 9. és szeptember 30. között kezdik meg;
- azt tervezik, hogy legalább 1 napig és legfeljebb 30 napig fognak utazni;
- azt tervezik, hogy legalább 1 és legfeljebb 4 másik uniós országba utaznak el;
- vállalják, hogy a DiscoverEU nagyköveteként működnek közre.
- Külön oldalon megválaszolja az Európai Bizottság a gyakran feltett kérdéseket a programmal kapcsolatban. Ezekből kiderül például, hogy az EU átlagosan 255 euró értékben állja az utazási jegyeket, az utalványt nem lehet átruházni, és hogy a csoportos jelentkezéseket nem személyenként, hanem egy jelentkezésként bírálják el.
Több, mint ingyenes utazás
„Ez a program sokkal többről szól, mint ingyenes utazásról: Európa és egymás kultúrájának megismeréséről, illetve elfogadásáról – mondta Ujhelyi István szocialista EP-képviselő, a DiscoverEU egyik fő politikai támogatója az Európai Parlamentben. – Történelmi lehetőséget biztosít az európai értékek megmutatására és megőrzésére. Azon dolgozunk, hogy a következő években az érintett magyar fiatalok száma a háromszázról sok ezerre nőhessen. Javaslom a magyar kormánynak, hogy állami forrásból már most növelje meg a kvóta alapján ránk eső kedvezményezettek számát és egyúttal indítson saját, célzott országkampányt, hogy a többezer európai fiatal Magyarországot jelölje meg egyik úti céljának az InterRail-programban” – fogalmazott Ujhelyi István. Közleményben hozzátette, hogy saját információs kampányt indít a program megismertetése érdekében a közösségi felületeken, és külön levélben tájékoztatja a lehetőségről a magyar középiskolákat is.
DiscoverEU információs oldal: http://europa.eu/youth/discovereu_hu
Gyakran feltett kérdések: http://europa.eu/youth/discovereu/faq_hu
Forrás: turizmusonline.hu; europa.eu
Kép: fageltravel.blogspot.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
2026. Március 13. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az olajbevételnél fontosabb az iráni atomfegyver megakadályozása
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
