Hírek
2016. Szeptember 15. 19:25, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI-V, MTI Fotó: Illyés Tibor
15 milliárd forintos autóipari beruházás indul Győrött
Az amerikai Dana vállalatcsoport 15 milliárd forintos új beruházást indít 2017 elején Győrött - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Hozzátette: ez a beruházás is mutatja, hogy az autóipar továbbra is a magyar gazdaság gerincét jelenti.
Szijjártó Péter elmondta: az amerikai cég ezzel a beruházással 200 új munkahelyet hoz létre Győrött 2020-ig, a magyar kormány a beruházást 2,9 milliárd forinttal támogatja.
A magyar autóipari termelés az év első hat hónapjában 5,5 százalékkal bővült, 4000 milliárd forint termelési értéket állított elő, ennek 92 százaléka exportra került - emelte ki a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (k), Robert Pyle, a Light Vehicle Driveline elnöke (j) és Simon Róbert Balázs fideszes országgyűlési képviselő, Győr-Moson-Sopron megye fejlesztési biztosa (b) a Külgazdasági és Külügyminisztérium tartott sajtótájékoztató után 2016. szeptember 8-án.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
