Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2023. Szeptember 12. 09:16, kedd | Helyi

150 ezer okunk van, hogy kihelyezze a házszámot

150 ezer okunk van, hogy kihelyezze a házszámot

Akár 50 ezer forintos helyszíni vagy 150 ezer forintig terjedő közigazgatási bírsággal is sújthatnak minket, ha az ingatlanunkon nincs (vagy nem megfelelően van) feltüntetve a házszám.

Az épületek ilyen jellegű megjelölése nemcsak törvényi előírás, hanem saját érdek is. -írja a Feol.

”A házszám (…) elhelyezéséről, majd az ezt követő folyamatos karbantartásáról, szükség szerinti pótlásáról az érintett tulajdonosok saját költségükön gondoskodnak. (…) A jegyző, ha az ellenőrzés során megállapítja, hogy az ingatlantulajdonos (…) kötelezettségének nem tett eleget, és azt felszólítása ellenére 30 napon belül sem pótolja, közigazgatási bírságot szab ki.” – olvasható Győr önkormányzati rendeletében a házszám-megállapítás szabályairól és a házszám megjelölésének módjáról.

Magyarra lefordítva ez annyit tesz, hogy a házszámot nem elég jól láthatóan kihelyezni, oda kell figyelni, hogy évek múltán is látszon, beazonosíthatóak maradjanak a számok. Máskülönben nehezen talál ránk a postás, a futár vagy (bár ne legyen rájuk szükség) a mentősök, tűzoltók.

Kép: muffelz képe a Pixabay -en.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi

Táncra perdítik az egész várost

Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.

2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi

Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán

Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.

2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi

Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem

Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.