Hírek
2018. Április 10. 07:22, kedd | Belföld
150 millió forintot kell visszafizetnie az Együttnek, a jelölt visszavonul
Az Együtt a szavazatok 0,65 század százalékát szerezte meg. Szigetvári Viktor, a párt miniszterelnök-jelöltje a politizálástól is visszavonul.
Az eredmény a személyi változásoknál is próbatétel elé állítja a pártot, a törvény értelmében ugyanis az egy százaléknál gyengébb eredményt elérő, országos listát állító politikai erőknek vissza kell fizetniük az államtól kapott kampánytámogatást – az Együtt esetében ez legalább százötvenmillió forint – hangzott el az M1 Híradójában.
A Berni mosószert ajánlotta az összefogás ellen Juhász Péter egy videóban. Az Együtt ehhez hasonló kisfilmekkel is kampányolt. Ezekben Juhász Péter volt, hogy mosószerügynökként jelent meg, máskor pedig orvost alakított. Néhány napja pedig egy hatalmas molinót feszített ki a párt a Lánchídra, ezzel igyekezett megszólítani a választókat.
Az Együtt a baloldali összefogás részeként, a visszalépések segítségével egy egyéni képviselői mandátumot szerzett, és a szavazók 0,65 százaléka szavazott rájuk. Egy tavaly óta érvényes jogszabály értelmében az egy százalékot el nem érő politikai erőknek vissza kell fizetniük az államtól kapott kampánypénzeket.
Az M1 kérdezte az Együtt elnökét, hogy eleget tesz-e a párt a kötelezettségének, és azt is, hogy mennyi kampánytámogatást kaptak. A párt a válaszában azt írta, Juhász Péter kizárólag az M1 élő műsorában válaszol a feltett kérdésekre. Meg is hívták a stúdióba, amit ő el is fogadott, ám kora este lemondta az interjút, így a kérdésekre egyelőre nem érkezett válasz.
Az országos listát állító pártok 150 és 600 millió forint közötti állami kampánytámogatást kaphattak, attól függően, hogy mennyi képviselőjelöltet indítottak a választáson. Az eredmények alapján az Együttön kívül még további 15, egy százalék alatti párt is elesett a kampánytámogatástól. A szabályok értelmében a teljes állami juttatást vissza kell utalniuk.
Forrás: hirado.hu
Kép: mindenszo.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
