Hírek
2012. Január 22. 17:30, vasárnap |
Helyi
Forrás: Nyugathír
180 millió forintból újítanák fel Győrben a Kálóczy téri Idősek Otthonát
A kormány a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében pályázatot hirdetett önkormányzati, állami, egyházi és nonprofit fenntartású bentlakásos intézmények korszerűsítésére.
A fejlesztések közvetetten hozzájárulnak ahhoz, hogy az érintett intézmények célcsoportjához tartozó speciális és hátrányos helyzetű, sérülékeny társadalmi csoportok társadalmi aktivitása, életminősége javuljon, és a helyi közösségben való aktív részvétele növekedjen. A kiírás forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.
A százszázalékos intenzitású pályázaton az EESZI is részt vesz, 180 millió forintot szeretne az intézmény megszerezni a Kálóczy tér 9-11. szám alatt működő, 135 férőhelyes idősotthon korszerűsítésére. Az Idősek Otthona 1980-ban épült, azóta több belső átalakításon ment már keresztül, elsősorban a funkcionális igények változása, valamint az ellátás színvonalának emelése miatt. Az utóbbi években a lakó és ellátó területekre tudtak nagyobb hangsúlyt fektetni, azonban a konyha felújítása csak az üzemelő rész komfortfokozatának emelésére terjedt ki.
A tervezett beruházás fő célja a konyha fölé történő emeletráépítéssel megszüntetni azt a problémát, hogy az otthonban élő idős emberek az éttermet az épületen kívülről tudják megközelíteni. Az itt élő idősek életminőségének javítását célozza az épület korszerűsítése, a nyílászárók cseréje, az árnyékolás megoldása, a teljes körű akadálymentesítés, valamint az épület hőszigetelése.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
