Hírek
2017. December 05. 08:30, kedd | Belföld
A legpraktikusabb téli utazások között Budapest!
Chile és Wyoming után Budapest is bekerült a hat legjobb téli turisztikai célpont közé a CN Traveler.com listáján, amely a hat \"legjobbat\" szedte össze.
A lap szerint azért lehet imádni a magyar fővárost, mert közel harminc évvel a kommunizmus bukása után visszaszerezte a Kelet Párizsa címet.
Új életet leheltek az Osztrák-Magyar Monarchia korábbi koronaékszerébe, felújították a gyönyörű épületeket és széles sugárutakat, amelyek megférnek a modern építészet darabjai mellett.
Budapest olyan hely, ahol félredobhatjuk a térképet, és bátran eltévedhetünk a paloták, parkok és a Duna-parti panorámát kínáló pontok között. És persze betérhetünk a mellékutcák bárjaiba, ahol megkóstolhatjuk a magyar borokat is – tették hozzá.
Továbbá említik a klasszikus, kortárs, jazz zenei kínálatot és az Operát.
A Condé Nast Traveler most az Aria Hotelt emelte ki a budapesti szállodák közül, amelynek tetőterasza a legjobb Közép-Európában és érdemes kipróbálni a hotel éttermét is, amelyet az 1858-ban alapított Café Gerbeaud-val visznek.
Talán érdekes, hogy a téli összeállításban most a karácsonyi vásárokról és a fővárosi fürdőkről nem ejtettek szót.
Budapest egyébként olyan helyekkel együtt került fel a listára, mint Patagónia, Francia Polinézia vagy Sanghaj.
Forrás: index.hu ; hvg.hu
Fotó: Illyés Tibor / MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
