Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2025. Június 22. 08:12, vasárnap | Helyi

2061 egészségügyi szűrés, 15 millió forint a győri kórháznak

2061 egészségügyi szűrés, 15 millió forint a győri kórháznak

Májusban nagy érdeklődés mellett került sor a Richter Egészségváros rendezvényre Győrben.

A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a megelőzés és az egészségtudatosság fontosságára, és támogassa a hazai egészségügyi intézményeket fontos fejlesztések, beruházások megvalósításában, elősegítve ezzel az egészségügyi ellátórendszer tovább fejlesztését.

Pintér Bence polgármester közleményéből kiderül az is, hogy a magyar gyógyszergyártó vállalat 3,5 millió forintos alapadományt ajánlott fel a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház számára. A program során a résztvevők minden egyes aktivitásért – például szűrővizsgálaton, tanácsadáson való részvételért – szimbolikus adománypontokat gyűjtöttek, amelyekkel kiegészítették a Richter alapadományának összegét.

A lakosság összefogásának köszönhetően összesen 15.387.000 Ft támogatásban részesül a kórház. Ebből az összegből betegvárók felújítása valósulhat meg.

Nagyon örülök, hogy városunkba visszatért a Richter Egészségváros rendezvénye, ami egyszerre két fontos célt valósított meg. A szűrővizsgálatokkal fontos lépéseket tehetünk a betegségek megelőzése és egészségünk megőrzése érdekében, a részvétellel pedig a kórházat is támogathatták a győriek a kitűzött adománycélja megvalósításában. Szeretném megköszönni a kórház dolgozóinak munkáját, a Richter Gedeon Nyrt-nek a támogatást, a győri lakosoknak pedig azt, hogy eljöttek a Dunakapu térre, és hozzájárultak a múlt hónapi adománygyűjtéshez. Ezen köszönetnyilvánításomban Dr. Jávor László, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója is osztozik, örült, hogy ennyien részt vettek a rendezvényen és támogatták ezáltal a kórházat.

A szűrővizsgálatok fontosságát az egészségnap eredményei is igazolják.

  • 280-an vettek részt prosztataszűrésen, melyből 16 főnél súlyos eredményeket mértek a szakemberek.
  • Vérnyomásmérésre és pitvarfibrilláció szűrésre 541 fő,
  • vércukormérésre 346 fő jelentkezett, utóbbinál 12 esetben az eredmények alapján további kivizsgálást is javasoltak az egészségügyi dolgozók.
  • Inbody testösszetétel mérésen összesen 280-an vettek részt.
  • Koleszterin-mérésen 422-en vettek részt,
  • érszűkület vizsgálatra pedig 192 ember jelentkezett, itt 14 főnél súlyos értéket jelzett a vizsgálat.

A kiszűrt egészségügyi problémákból mielőbbi felépülést kívánok, vigyázzunk magunkra és egymásra!

Forrás, fotó: Facebook/Pintér Bence

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.