Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2010. Május 05. 14:50, szerda | Helyi
Forrás: Winkler Csaba

26. Shell Eco-marathon Europe, 2010 - SZEnergy Team - AZ ELS? NAP LAUSITZBAN

26. Shell Eco-marathon Europe, 2010 - SZEnergy Team - AZ ELS? NAP LAUSITZBAN

A SZEnergy Team, a Széchenyi István Egyetem csapata kedden megérkezett a németországi Lausitzba. Az idei, 26. Shell Eco-marathon Europe versenyen 22 ország 213 csapata vesz részt Lausitzban, Németországban. A k

138 kg-mal mérlegelték, ami azt jelenti, hogy bőven belefért a 160 kg-os súlyhatárba. A Széchenyi István Egyetem hallgatóinak a tavalyi járműhöz képest 16 kilóval sikerült csökkenteniük a súlyt. Délután 18 órakor már sikeres tesztköröket is teljesített a jármű a versenypályán, a csapattagok bíznak benne, hogy a továbbiakban is minden rendben lesz.
- Sajnos az előrejelzések nem jósolnak túl kedvező időjárási viszonyokat a következő pár napban, azonban azt a hírt kaptuk, hogy holnap délután naposabb idő várható. Emiatt a verseny szervezői úgy döntöttek, hogy előrehozott időpontban, már szerdán 17 órakor rajthoz állhatunk, amely nem a legmegfelelőbb a napelemes kategóriának, azonban örülünk a rendezőség rugalmasságának - mondta el Szauter Ferenc, a csapat vezetője.
A jelenlegi állás, az előrejelzések szerint a verseny idején kevés esély van a napos időre. Ezt a versenybíróság már felismerte, és az előrejelzések szerint próbálják átalakítani a verseny időpontokat. Most azt szeretnénk velük megbeszélni, hogy egy korábbi időpontban versenyezhessünk. Számunkra talán egy kora délutáni futam lenne az optimális. Bízunk benne, hogy sikerül közös nevezőre jutnunk - tette hozzá a csapatvezető. A másik, amiről folyamatosan tárgyalnak a szervezőkkel, hogy a pozitív energia mérleg ne legyen kritérium az eredmény kihirdetése szempontjából, mivel azt a megfelelő napos verseny hiányában lehetetlen elérni. Erre vonatkozóan is bíztató jeleket tapasztaltak, azonban konkrétumokat még nem tudnak.

Előzmény:
A Széchenyi István Egyetem csapata, a SZEnergy Team kitűnően teljesített a 2008-as Shell Eco-marathon Europe, a dél-franciaországi Nogaroban rendezett versenyén, s a napenergia kategóriában az első helyezést érte el. A csapat 2009-ben, a németországi Lausitzban ugyanennek a kategóriának az abszolút győztese lett.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 08:27, péntek | Helyi

Borbély Balázs: Pozitív élményekkel térhettünk haza Törökországból

Az ETO FC vezetőedzője értékelte a törökországi edzőtábort.

2026. Január 23. 08:08, péntek | Helyi

Tovább drágultak az ingatlanok Győrben

Alaposan megmozgatta az ingatlanpiacot az Otthon Start program.

2026. Január 23. 07:08, péntek | Helyi

Várni kell még Győr új arculatára, az első szűrőn fennakadtak a pályamunkák

A győri önkormányzat tavaly júniusban hirdetett pályázatot „Győr városmárka- és arculattervezés” címszóval, a munkákat szeptember 15-ig lehetett beküldeni.

2026. Január 22. 08:18, csütörtök | Helyi

Gázrobbanás és balesetek sora, ez volt a hét

Mint kiderült, súlyos sérüléseket szenvedett az asszony, akinek házában felrobbant a gázkazán Pannonhalmán a múlt csütörtökön.