Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2022. Július 10. 09:16, vasárnap | Helyi

30. évadját zárta a Vaskakas

30. évadját zárta a Vaskakas

Kocsis Rozi a Bábszínház igazgatója összegezte a 2021/2022 -es évadot.

A társulat 2022. július 8-ig 393 előadást játszott 55.224 nézőnek. Az évad során 3 új előadást mutattak be: A vaskakas legendája, A dzsungel könyve, A négy évszak boszorkánya.

A Vaskakas Bábszínház az idei évadban is részt vett a Lázár Ervin program megvalósításában Győrben, Sopronban és Mosonmagyaróváron is.

Az évadot a szeptemberi Bábligettel kezdték a Bisinger sétányon. Majd márciusban a bábszínházi világnapon hagyományteremtő szándékkal Bábparádét tartottak.

A 15. Győrkőcfesztivál 2022.július 1-3. között ugyanolyan nagy sikerrel zajlott le, mint a pandémia előtti időszakban. A 3 nap során 12.000 karszalagot osztottak ki a gyerekeknek.

A Társulat 3 alkalommal járt az évad során külföldön: Szerbiában, Ausztriában és Szlovákiában.

Az évad színésze díjat idén Bora Levente kapta.

A Vaskakas Bábszínház 2022. szeptemberében nyitja meg újra a kapuit.

Címkék: 30. évad, győr, vaskakas

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi

Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet

Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői

2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi

Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk

A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.

2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi

Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.