Hírek
2013. Április 24. 09:40, szerda |
Helyi
Forrás: GYŐR MRFK
330 autós lépte túl a sebességet
A TISPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján 2013. április 18. és 20. között Magyarország egész területére kiterjedően fokozott sebességellenőrzési akciót hajtottak végre a rendőri szervek.
Az akció hátterében az áll, hogy Európában - s ezen belül Magyarországon is - a sebességtúllépés a közúti tragédiák legfőbb oka. Évek óta az összes személyi sérüléses közúti baleset mintegy 27%-a, a halálos kimenetelű baleseteknek megközelítőleg 40%-a vezethető vissza a gyorshajtásra. Az akcióban a rendőrség valamennyi mobil és fix sebességmérő eszközét működtette.
A három napos ellenőrzés során Győr-Moson-Sopron megyében 330 gyorshajtóval szemben intézkedtek. Kisebb súlyú sebesség túllépés miatt 176 esetben 2 millió 700 ezer forint helyszíni bírságot, jelentős sebesség túllépés miatt 51 esetben 1 millió 700 forint közigazgatási bírságot szabtak ki a rendőrök. 103 járművezető esetében objektív felelősség körében bírálják el a gyorshajtást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi
50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától
2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.
2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi
Lassulni tanítanak a „kacifántosok”
December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.
2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi
Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók
Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.
2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi
Íme a győri advent
A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.

