Hírek
2013. Augusztus 28. 06:22, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
38 ezer Facebook-felhasználó iránt érdeklődtek a világ országai az első fél évben
z első fél évben 38 ezer felhasználó adatai iránt érdeklődtek 74 ország nyomozati szervei, a Facebook a kérések 60 százalékát teljesítette.
A Facebook az idei első fél évben mintegy 26 ezer megkeresést kapott kormányzati szervektől 38 ezer felhasználó adatait illetően. Összesen 74 ország illetékes hatóságai fordultak megkereséssel a közösségi háló üzemeltetőjéhez, de a kérések túlnyomó többsége az amerikai hatóságoktól érkezett.
Az RT.com hírportál beszámolója szerint ezernél több kérelmet hat ország intézett a Facebookhoz, az Egyesült Államok, Franciaország, Olaszország, India, Németország és Nagy Britannia. Oroszország csak egyetlen megkeresést intézett a közösségi portálhoz.Az amerikai szövetségi törvények lehetővé teszik kormányzati szerveknek, hogy hivatalos végzés nélkül kérjenek ki adatokat vállalatoktól, és azoknak titkos bírósági meghallgatáson kell megvédeni döntésüket, ha megtagadják az adatok kiszolgáltatását.
Az amerikai megkeresések 79 százalékának tett eleget a Facebook az év első felében, az összes megkeresést pedig 60 százalékban válaszolta meg az AP hírügynökség értesülése szerint.Mivel az amerikai törvények tiltják, hogy a vállalatok adatokat tegyenek közzé a kapott megkeresésekről, a Facebook ezért csak hozzávetőleges számokat tett közzé. A többi országról közölt adatok pontosak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
