Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2019. Július 29. 18:42, hétfő | Belföld

39 embert mentettek ki a hétvége alatt a Balatonból

39 embert mentettek ki a hétvége alatt a Balatonból

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai 2019. július 26-28. között 12 esetben összesen 39 személynek segítettek partra jutni - számolt be honlapján a rendőrség.

A hétvégén a strandolók csónakokkal, vitorlásokkal, szörfökkel nem tudtak volna a vízirendőrök segítsége nélkül biztonságosan partra jutni. A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a vízen, vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni egymásra hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat.

Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni, kivéve a vitorláshajókat.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek, vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek azonnal bejelentést az ingyenesen hívható 1817-es segélyhívó telefonszámon.

Forrás: origo.hu

Kép: police.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.