Hírek
2020. Március 05. 08:50, csütörtök | Belföld
50 ezres bírságra számíthatnak a gyalogosok Budapesten
Szabálytalanul közlekedő gyalogosakat ellenőriznek a rendőrök a fővárosban hetente több alkalommal, a délelőtti és a délutáni csúcsidőszakban – közölte Szécsi Tibor alezredes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság osztályvezetője sze
"Egyelőre csak figyelmeztetnek a rendőrök, de lehetőségük van helyszíni bírság kiszabására is" - mondta.
Felidézte, két hete tartottak rendőrségi sajtótájékoztatót, amelyen olyan térfigyelőkamera-felvételeket mutattak be, amelyeken látható, hogy sokszor a gyalogosok hibájából történnek balesetek.
"Csak idén tíz gyalogosgázolás történt a fővárosban, és tízből hét esetben a gyalogos okozta a balesetet" - tette hozzá az osztályvezető.
A balesetek okai között szerepelt, hogy a gyalogos átment a tilos jelzésen, illetve, hogy nem a kijelölt átkelőhelyen ment át az úttesten.
A műsorban elhangzott, hogy március végéig ellenőrzi kiemelten a rendőrség a gyalogosokat. Akár 50 ezer forintos bírságra is számíthatnak, akik nem tartják be a közlekedési szabályokat.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
