Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2018. Február 23. 13:10, péntek | Sport

50 milliót hozott haza Liu Shaolin Sándor a téli olimpiáról

50 milliót hozott haza Liu Shaolin Sándor a téli olimpiáról

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a téli olimpián a nyárival megegyező jutalmakat oszt a sportolóknak, így az egyéni arany 35, az ezüst 25, a bronzérem pedig 20 millió forintot jelent.

A negyedik hely 15, az ötödik 10, a hatodik 8, a hetedik 4, a nyolcadik 2 milliót jelent, mondta el Vékássy Bálint, a MOB főtitkára régebben az InfoRádió Aréna műsorában.

A csapatban szerzett helyezés a pénzdíj 80 százalékát jelenti, így a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba és Knoch Viktor összetételű férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó tagjai fejenként 28 milliós jutalmat kapnak az olimpiai arany mellé.

Liu Shaolin Sándor emellé egyéniben két ötödik és egy nyolcadik hellyel 22 milliót gyűjtött, a női gyorskoris váltó, vagyis Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea a 3000 méteren elért negyedik hellyel fejenként 12 millió forintot kapnak, Jászapáti Petra pedig egyéniben szerzett egy hatodik helyet is.

Forrás: origo.hu

Kép: Roberto Schmidt / AFP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr

Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport

IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc

Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.

2026. Február 19. 07:16, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlent játszott az Atlético Madrid

Két góllal is vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el az Atlético Madrid szerdán a Club Brugge vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.