Hírek
2023. Október 14. 07:15, szombat | Helyi
700 ember gyógyulását segítették elő
A Természeti Katasztrófák Csökkentésének Világnapja alkalmából minden évben országos véradást szervez a Katasztrófavédelem, a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat.
Idén sem volt ez másképp, és az sem, hogy ehhez csatlakozott a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság is immár 23. alkalommal.
A korábbi évekhez hasonlóan a vérellátó szolgálat épületében két naposra szervezték a rendezvényt. A felhívásra most is nagy számmal jelentkeztek az önkéntes segítők. 262-en jelentek meg a két nap alatt, az orvosi vizsgálatok után kiderült, hogy a véradók közül most 237-en tudtak sikeresen vért adni, ezzel több, mint hétszáz ember gyógyulását segítették elő.
Többek között a vármegyei és a városi rendőrkapitányságról, az adóhatóságtól, a vízügyi igazgatóságtól, a bíróságokról, ügyészségektől nyújtották kezüket önzetlenül, a tűzoltók mellett. A véradók idén egy régi tűzmegközelítő védőruhán hagyták kézjegyüket, amely mostantól az igazgatóság emlékszobájában őrzi a segítők aláírását.
A világnapra emlékezve az ország minden katasztrófavédelmi igazgatóságán szerveztek ma véradást, sok ember gyógyulását segítve elő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
