Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2019. Június 12. 12:32, szerda | Helyi

A 90. Ünnepi Könyvhéten emlékeztek a győri csata 210. évfordulójára

A 90. Ünnepi Könyvhéten emlékeztek a győri csata 210. évfordulójára

Június 13-15. között rendezik meg idén 90. Ünnepi Könyvhetet és a
18. Gyermekkönyvnapokat Győrben.

Szerda délelőtt, a jubileumi Könyvhét előprogramként, a Kisfaludy Károly Könyvtár rendezvénytermében, Győr Megyei Jogú Város Levéltára és a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi tér közös szervezésében, a győri csata 210. évfordulója alkalmából rendeztek helytörténeti konferenciát.

A " Majdnem elfeledtem győri vitézségtek"című országos konerencián, Simon Róbert Balázs- országgyűlési képviselő, az Országgyűlés Kulturális Bizottságának alelnöke - parlamenti elfoglaltságai miatt nem tudott részt venni az eseményen, ezért Bana József, a Győr Megyei Jogú Város Levéltár igazgatója nyitotta meg, aki a rendezvény levezető elnöke is egyben.

Az előadássorozatot Csikány Tamás hadtörténetész kezdte meg a Honvédelmi Minisztériumtól, " Magyar csapatok az austerlitzi csatában" címmel.

Az előadók sorában őt követte:

- Nagy- L. István történész, a pápai Gróf. Esterházy Károly Múzeum igazgatója: "A győri csata magyar és osztrák tábornokai"

- Vizi László főiskolai tanár, a székesfehérvári Kodolányi János Egyetem rektorhelyettese:" A győri futás mítosza és cáfolata"

- Lázár Balázs kutató, történész, Hovédelmi Minisztérium, Hadtörténeti Intézet: "Az inszurgens gyalogság"

- Bagi Zoltán Péter történész, Győr Megyei Jogú Város Levéltára főlevéltárosa

A 90. Ünnepi Könyvhét további programjait itt találod:

https://www.gyorikonyvtar.hu/uploads/304/unnepi_konyvhet-2019-leporello.pdf

Szerkesztette: Csobay Dániel

Fotók: Csobay Dániel fotográfus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.