Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2012. Február 10. 16:00, péntek | Helyi
Forrás: Győr-Szol Zrt.

A fenyőfagyűjtésről

A fenyőfagyűjtésről

A GYŐR-SZOL Győri Közszolgáltató és Vagyongazdálkodó Zrt. Győrben immár hagyományosan elsősorban a lakótelepi beépítettségű városrészekben biztosította a karácsonyfák ünnepek utáni összegyűjtését.

Ennek oka, hogy míg családi házban több mód is adódik a karácsonyfa környezetbarát elhelyezésére – pl.: bio kuka, komposztálás, hulladék udvar - addig az emeletes házak, lakótelepek esetében ugyanez a feladat már sokkal nehezebben valósítható meg. Munkatársaink közvetlenül karácsony után jelölték ki azt a 75 fenyőgyűjtő helyet, ahová a GYŐR-SZOL Zrt. várta a karácsonyfákat – monda el Kövecses Péter, a GYŐR-SZOL Zrt. városgazdálkodási igazgatója. A fák elszállítása már a két ünnep között megkezdődött, a program szerint végzett tevékenység pedig a tapasztalatokhoz igazítottan január végéig tartott. Ez idő alatt mintegy negyvenezer fenyőfát dobtak ki a lakók, legnagyobb részt a kijelölt helyekre. Sajnos idén is találtunk karácsonyfákat többek között a szelektív hulladékgyűjtő szigetek mellett, a különböző gyűjtőedények környezetében és zöldterületen. A szemét szemetet vonz elvnek megfelelően a helyszíneken rövid időn belül illegális hulladék is megjelent. Ezek elszállítására külön járatokat kellett szervezni, ami természetesen többlet költséget okozott – hívta fel a figyelmet Kövecses Péter, aki folytatta: az újrahasznosítás szempontjából fontos, hogy egyre többen fordítottak figyelmet a kijelölt gyűjtőhelyekre vitt fák díszektől, szalagoktól, szaloncukros papíroktól történő mentesítésére. A lakosság kis odafigyelése nagy segítség a hulladékok újrahasznosításában.

Részvénytársaságunk ezúton is megköszöni azon lakók együttműködését, akik rendeltetésszerűen vették igénybe, használták a kijelölt ingyenes karácsonyfagyűjtő helyeket – zárta szavait Kövecses Péter.

EGYÜTT A TISZTÁBB KÖRNYZETÉRT!

Címkék: Győr-Szol Zrt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi

Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk

A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.

2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi

Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.