Hírek
2026. Február 04. 07:08, szerda | Helyi
A Fidesz szerint megfutamodott a polgármester
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek délután hozott nyilvánosságra a frakció. Ahogy Pintér Bence közleményét, úgy ezt is változtatás nélkül közöljük:
„Pintér Bence mindent megtesz annak érdekében, hogy tálcán kínálja a Tiszának Győrt. A közgyűlés január 30-án ugyan határozatképes volt, a képviselők tettre készen álltak a győriek érdekében, de Pintér Bence ezt megakadályozta, ismét felült a botrány vonatra, azért, hogy politikai előnyhöz jusson.
Napirenden szerepelt a többi között az, hogy a kormányhivatal ismételten megállapította, hogy törvénysértést követett el Pintér Bence, a mai viselkedése alapján azonban jól látható, hogy ismét megfutamodott az elszámoltatás elől a polgármester.
Pintér Bence döntése miatt veszélybe került a kormány által biztosított 705 millió forintos támogatás, valamint a választások szabályos lefolytatása is, hiszen ma kellett volna dönteni a szavazatszámlálók személyéről. A polgármester felelőtlen politikai cirkusza miatt immár nem először sodorja Győrt a műkődésképtelenség határára, hiszen ma újabb komoly témák tárgyalása maradt el.
Mindeközben Szijjártó Péter és Fekete Dávid 120 milliárd forintos fejlesztést jelentett be az Audi Hungaria vonatkozásában Budapesten, így kormányzati segítséggel, az Audi részvételével egy jelentős gazdaságfejlesztési projekt indulhat meg Győrben.”
(Fotó: Facebook/győri Fidesz)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
