Hírek
2012. Január 04. 09:00, szerda |
Helyi
Forrás: Nyugathír
A győri Kazinczy-gimnáziumban járt a szolidaritás magyar nagykövete
Világtalanként mutat példát Orsós Zsolt (képen), aki a vele született betegsége miatt öt éves korábban veszítette el látását.
A szolidaritás nagykövete az egyik leghíresebb budapesti gimnáziumban érettségizett, amit szerinte a szegregált oktatásnak köszönhet, mert mint fogalmazott az életre
nevelt.
Orsós Zsolt később nemcsak elvégezte a Testnevelési Egyetem sportszervező szakát, de a csörgőlabda sportban két Európa-bajnoki aranyérmet is szerzett és kétszeres paralimpikon. A győri Kazinczy Ferenc Gimnázium fiataljai ki is próbálhatták a speciális sportágat, ahol a földön fekvő versenyzők kezüket és lábukat nyújtva, olykor vetődve elkapják a labdát, ami másfél kiló és csilingelő hangot ad. Az intézmény igazgatója, Németh Tibor hozzátette, az elmúlt 15 évben szinte mindig tanultak a Kazinczyban vak, illetve gyengén látó diákok, akiknek nemcsak a pedagógusok, de a diáktársak is segítenek a felkészülésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
