Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2011. December 05. 08:30, hétfő | Helyi
Forrás: hirado.hu

A győri Rába tulajdonosai december 12-ig adhatják el részvényeiket

A győri Rába tulajdonosai december 12-ig adhatják el részvényeiket

A kormány november elején döntött úgy, hogy államosítja a győri járműipari vállalatot. Még december 12-ig adhatják el az államnak a részvényeiket a Rába tulajdonosai.

A kormány november elején döntött úgy, hogy államosítja a járműipari vállalatot. Az állam nem azért veszi meg a Rábát, hogy aztán haszonnal túladjon rajta, hanem hogy munkahelyeket teremtsen és újjáélesszen egy jelentős hazai iparágat - ismertette az m1 Híradó. Húsz éve még Ikarusz motorokat gyártottak a Rábában, ma pedig a cég katonai teherautókhoz, személygépkocsikhoz gyárt alvázakat, alkatrészeket.

A kormány november elején jelentette be, hogy megvásárolja a cég részvényeit 815 forintos áron. Ez 31 százalékkal több, mint amikor utoljára kereskedtek a cég részvényeivel a tőzsdén. A részvényeseknek már csak december 12-ig adhatják el a tulajdonrészüket. Ehhez nem kell mást csinálniuk, mint ingyen egy értékpapírszámlát nyitniuk az Unicredit Banknál.

Az adás-vételt még az Európai Unió versenyhatóságainak is jóvá kell hagyniuk. Ennek jelenleg 2-4 hónap az átfutási ideje. A részvényesek ezután jutnak hozzá a pénzükhöz.

A kormány szerint a járműipar kiemelt stratégiai ágazat Magyarországon. Ezért vásárolják fel a részvényeket.

„Egyrészt hagyományokkal rendelkezik, másrészt jelentős hazai kis- és középvállalkozói kört tud foglalkoztatni. Tehát ennek a vállalkozói körnek a foglalkoztatása nagyon fontos feladat" - mondta Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára a Híradónak.

Az államtitkár szerint a kormány nem azért veszi meg a Rábát, hogy aztán haszonnal túladjon rajta, hanem hogy munkahelyeket teremtsen és újjáélesszen egy jelentős hazai iparágat - zárult a riport.

Címkék: Rába Jármű Kft.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi

Győri fiatalok a válogatottban

A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.

2026. Április 05. 08:20, vasárnap | Helyi

A Mi Hazánk is a szavazásra buzdít

Egyre népszerűbb a Mi Hazánk támogatásával tavasszal indult a Bűnvadászok YouTube-csatorna.

2026. Április 05. 08:08, vasárnap | Helyi

Speed maraton: Ön is javasolhat helyszínt

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.

2026. Április 04. 08:25, szombat | Helyi

Szép eredmények az Orka Kupán

A székesfehérvári Orka Kupával hivatalosan is megkezdődött a szinkronúszók számára az idei versenyszezon.