Hírek
2018. Február 15. 09:10, csütörtök | Belföld
A hallgatók 41 százaléka fizet
Az elmúlt három évben a magyar felsőoktatásban a hallgatók 41 százaléka fizetett a tanulmányaiért, 59 százalékuk állami ösztöndíjjal tanul, derül ki a Magyar Hírlap által ismertetett statisztikákból.
A lap az Oktatási Hivataltól származó adatokra hivatkozva azt írja, hogy az elmúlt 3 évben csaknem 492 ezren tanultak állami ösztöndíjjal, az önköltséges hallgatók száma pedig több mint 348 ezer volt.
Állami ösztöndíjjal:
- alapképzésben több mint 307 ezren tanultak
- mesterképzésben több mint 84 ezren
- 5-6 éves osztatlan képzésben (orvos, állatorvos, fogorvos, mérnök, jogász) ez a szám mintegy 60 ezer volt
- doktori képzésen 11 300 hallgató tanult.
Forrá: index.hu
Fotó: MTI/Kálmándy Ferenc
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

