Hírek
2011. Július 18. 14:30, hétfő |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
A hét közepétől kezdődhet a szúnyogirtás Győrben
A GYŐR-SZOL megbízásából külsős szakértők mérték fel a múlt héten (július 13.) a szúnyogsűrűséget elsősorban a Győr környéki vizek mellett, az ártereken és az erdős részeken.
A kritikusnak számító 65-70 csípésszám per óra mennyiséggel szemben a legtöbb helyen 30 és 40 közötti csípésszámot regisztráltak, kivéve a gyirmóti árteret, ahol ez az adat 84 csípés volt óránként.
Tekintettel a mért adatokra, és az időjárás előrejelzésre, városunkban a következő napokban nem várható repülőgépes szúnyog gyérítés. A szakemberek hétfőn (július 18.) ismétlik meg a mérést, és ennek ismeretében döntenek a vérszívók irtásáról, ami legkorábban a hét közepén kezdődhet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
