Hírek
2025. Február 12. 08:17, szerda | Helyi
A héten lejár a felsőoktatási felvételi jelentkezés határideje

A jelentkezést online kell kitölteni Ügyfélkapu+ vagy Digitális Állampolgárság (DÁP) alkalmazás segítségével.
Varga-Bajusz Veronika közölte, hat szakot lehet megjelölni, július elejéig még lehet módosítani a szakok sorrendjét. Az eljárás már teljesen elektronikus, a rendszer felhasználóbarát, segít ellenőrizni, hogy minden szükséges adatot kitöltött-e a jelentkező. Figyelni kell arra, hogy a folyamat végén meg kell történnie a hitelesítésnek – tette hozzá.
Évek óta a gazdaságtudományi terület a legnépszerűbb, ugyanakkor tavaly a második helyre került a pedagógusképzés (a 2023-as 4. helyről), 2024-ben közel 15 ezer hallgatót vettek fel pedagógusképzésre. Egyre népszerűbbek a műszaki, természettudományi, informatikai képzések, a keresett szakok közé tartozik az agrár vagy az orvos- és egészségtudományi képzési terület.
Május 5-én kezdődnek az érettségi vizsgák, az egyetem pedig akár szakonként mondhatja meg, hova vár emelt vagy középszintű érettségit – ezek is megtalálhatók a felvi.hu felületen. A felvételi ponthatárokat július 23-án hirdetik majd ki. (Forrás: mti, fotó: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 17. 09:14, hétfő | Helyi
Bábolnának nem volt sok választása
„Jó pár ember sokat dolgozott azért, hogy ne ide kerüljenek Kisbajcsról az állattetemek, de 50-80 kilométeres körzetben ez volt az egyetlen lehetőség”
2025. Március 17. 08:10, hétfő | Helyi
Közeledik a 13. Kantharosz Gála
Már csak három hét és itt a 13. Kantharosz Gála.
2025. Március 17. 07:14, hétfő | Helyi
Fogadóórát tart Borsi Róbert
A Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője két időpontot hirdetett meg.
2025. Március 16. 09:15, vasárnap | Helyi
Már 30. éve várja a győrieket az Egészség-Piac
A győri önkormányzata 1989-től tagja a WHO Egészséges Városok mozgalomnak, amely mára világméretűvé vált. A WHO Európai Regionális Irodájához 1994-ben csatlakozott.