Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2025. Február 15. 09:11, szombat | Helyi

A jó csomagolás az élelmiszerpazarlást is csökkenti

A jó csomagolás az élelmiszerpazarlást is csökkenti

A fenntartható csomagolási megoldások előmozdítását tűzte célul a Fenntartható Csomagolásért Egyesület (FeCso), amelynek egyik alapító tagja a győri székhelyű Ceres Zrt.

Az egyesület szakmai és közösségi alapú támogatást kíván biztosítani tagjainak, elősegítve az információ- és tapasztalatcserét is. Terveik között szerepel szakmai rendezvények szervezése, jó gyakorlatok megosztása és széleskörű, informatív edukációs projektek indítása a szakmai és a végfelhasználók részére is

Prof. Dr. Belina Károly, az egyesület elnöke felhívta a figyelmet arra is, hogy a megfelelően megválasztott csomagolásnak jelentős szerepe lehet az élelmiszerpazarlás elkerülésében is. Büki László, az Egyesület tiszteletbeli elnöke hozzátette, az egyesület célja a szemléletformálás, ezért nyitott minden olyan szervezet számára, amely elkötelezett a fenntartható csomagolási megoldások iránt, és vállalja, hogy aktívan hozzájárul a közös célokhoz. Örömmel várják mindazon szervezetek csatlakozását, amelyek napi munkájuk során elkötelezettek a fenntartható csomagolás fejlesztése és népszerűsítése mellett.

Mikos István, a Ceres Zrt vállalati igazgatója megerősítette: az egyesület céljai egybevágnak a Ceres fenntarthatósági törekvéseivel, ezért alapító tagként, elsők között csatlakoztak a szervezethez és aktívan terveznek részt venni a közösen kialakított projektekben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 07:04, szerda | Helyi

Figyelem! Határidő közeleg

Február 16-ig lehet jelentkezni a tavaszi, május-júniusi érettségi vizsgákra. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló, valamint javító vizsgát tehetnek.

2026. Február 10. 08:22, kedd | Helyi

Kétmérkőzéses eltiltást kapott a Debrecen és az ETO vezetőedzője

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága egyaránt két bajnoki mérkőzésre tiltotta el Borbély Balázst és Sergio Navarrót, a labdarúgó NB I-ben szereplő ETO FC Győr és Debreceni VSC vezetőedzőjét.

2026. Február 10. 08:07, kedd | Helyi

A győrieket sem kíméli az influenza

Tombol az influenza. Volt olyan nap, amikor megduplázódott a betegforgalom az egyik győri gyermekorvosi rendelőben.

2026. Február 10. 07:06, kedd | Helyi

Katasztrófa után: így áll most a pannonhalmi gyűjtés

Eddig 2 964 025 Ft gyűlt össze a négy héttel ezelőtti pannonhalmi gázrobbanás okozta károk enyhítésére.