Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2013. Február 03. 14:42, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik a felsőoktatási szakképzési szakok akkreditációjának felülvizsgálatát sürgeti

A Jobbik a felsőoktatási szakképzési szakok akkreditációjának felülvizsgálatát sürgeti

A Jobbik azt követeli, hogy vizsgálják felül a felsőoktatási szakképzési szakok akkreditációját, a Magyar Felsőoktatási és Akkreditációs Bizottság (MAB) és a Felsőoktatási Szakképzési Bizottság elnökét pedig felszólítja, ne poli

Farkas Gergely, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta, a korábban jól működő felsőoktatási szakképzést sem hagyja érintetlenül a "kormányzati alkalmatlanságból eredő rombolás". Hozzátette: az új típusú szakok indítási kérelmeinek elkészítésére rövid időt hagyott a MAB, és ezzel méltánytalan helyzetbe hozta a felsőoktatási intézményeket, amelyeket a döntésről eddig nem tájékoztattak.
A képviselő szerint ezzel nemcsak az intézményeket, hanem a tovább tanulókat is méltatlan helyzetbe hozzák, mivel egy hónappal a jelentkezési határidő lejárta előtt még nem tudni pontosan, hol, mely felsőoktatási szakképzési szakok indulnak majd 2013 szeptemberétől.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.