Hírek
2016. Június 10. 13:14, péntek |
Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város honlapja
A JÖVŐ PILLÉREI: KÖZÖSSÉG ÉS KULTÚRA
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata civil szervezetekkel és vállalkozásokkal összefogva pályázatot nyújt be a „Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése, helyi közösségszervezés” felhívásra.
A pályázat elnyerése esetén egy olyan 4 éves projekt valósulhat meg Győrben, amelyben a helyi közösségi kezdeményezéseké lesz a főszerep. A mintegy másfél milliárd forintos keret felhasználásával megújulhatnak a város kiválasztott kulturális és közösségi terei, épületei, és maguk a közösségek, a közösségi programok is.
A projekt akkor lesz sikeres, ha Győrben 4 év múlva többen vesznek részt a kulturális és közösségi élet egyre színesedő szervezésében, mint ma, és egyre több szabadidőt töltünk közösségben. A városban már több éve elindult az a folyamat, amely pillérként tekint a kultúrára. Győr eldöntötte, hogy beadja pályázatát a 2023-as Európa Kulturális Fővárosa cím viselésére, amelynek előkészítése és megvalósítása nem lehetséges a helyi közösségek kezdeményezőkészsége, innovatív energiái, partnersége nélkül. A helyi közösségi élet megerősödésének, megújulásának szándéka mozgatja ennek a projektnek a tervezőit is, akik a vélemények és projektötletek begyűjtését 2016. június 20-ig végzik a http://www.clld.arrabona.eu és a http://www.gyor.hu oldalon („Mondja el véleményét!”) elérhető kérdőív segítségével.
A kérdőív kitölthető az alábbi linken is:http://goo.gl/forms/mocFCkGJKvqILgmp2
Kérjük, a kérdések megválaszolásával szánjon 10 percet városunk jövőjére!
Arrabona EGTC
a Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégia tervezői
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
