Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2012. Január 09. 07:30, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

„A kormány tartotta a szavát”

„A kormány tartotta a szavát”

A kormány tartotta a szavát, amikor Felsőzsolcán 2010 végén elindította a gátépítési projektet – mondta Tóth Lajos (független), a település polgármestere vasárnap.

A városvezető abból az alkalomból beszélt újságírók előtt, hogy a történelmi egyházak képviselői megáldották a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei települést egy esetleges újabb árvíz ellen védő, újonnan épült gátat. A Miskolchoz közeli városban 2010 nyarán pusztított az árvíz, csaknem kétszáz házat döntve romba, illetve rongálva meg.

Tóth Lajos elmondta: a gátépítés 3,5 milliárd forintba került, a hat kilométeres töltés teljes mértékben megvédi a mintegy hétezer lakosú települést. A körgátat a pusztító árvíz szintjétől mindenütt legalább egy méterrel magasabbra építették, a speciális víztaszító betonból készült védmű mentén pedig zsilipek működnek. A vasárnap megszentelt gát már tavaly nyár végére elkészült, megtörtént a műszaki átadása is.

A kormány a Sajó menti árvízvédelmi beruházásokra mintegy 7,3 milliárd forintot fordított. Felsőzsolcán az elmúlt évben több árvízi beruházás valósult meg. A körgát megépítésén túl egyebek mellett megtisztították, kikotorták a Kis-Sajó árvízi medrét, a vasúti ártéri hídnyílások szelvényeit, lebontották a régi bekötőutat és az ott lévő híd maradványait.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának