Hírek
2020. Február 26. 18:22, szerda | Helyi
A külső városrészekkel ismerkedhettek az Idegenvezetők Világnapján
Több mint 250-en vettek részt az elmúlt vasárnap az Idegenvezetők Világnapján Győrben, a GyereGyőrbe Tematikus városnézések és Élményprogramok szervezésében.
Ezzel a szakmai programmal Győr is csatlakozik egy 1985 óta számos országban megünnepelt eseményhez, az Idegenvezetők Világnapjához (International Tourist Guide Day). Magyarországon február utolsó vasárnapján az idegenvezetők ingyenes programokat kínálnak, ezt vállalta magára a GyereGyőrbe Tematikus városnézések és Élményprogramok idegenvezetői csapata.
A programot támogatta idén Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Győr-Moson-Sopron megyei Kereskedelmi és Iparkamara Turisztikai Szakosztálya és a kamarai Védjegy Program is.

A Városháza Dísztermében Hajtó Péter- Győr Megyei Jogú Város Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottságának elnöke és Csobayné Pintér Éva - a GyereGyőrbe Tematikus városnézések és Élményprogramok idegenvezetője, ügyvezetője köszöntötte a vendégeket és mutatta be a Díszterem látnivalóit.


A buszos városi körökön, három tematikában Csobayné Pintér Éva, Husz Anikó és Kauker Bálint- a GyereGyőrbe Tematikus városnézések és Élményprogramok idegenvezetői adták egymásnak a stafétát és kalauzolták a vendégeket.
A közelgő tavasz előtt ez az idegenvezetői szakma első megnyilvánulása a turisztikai szolgáltatók, partnerek, vendégek felé. Egy kis ízelítő az idegenvezetők munkájából és városunk értékeiből. A GyereGyőrbe idegenvezetői csapata közel 50 féle tematikus sétát mutatott be az elmúlt években. Ezek közül számos téma a vendégek kedvencévé vált.



A program mellé álltak a GyereGyőrbe Tematikus városnézések és Élményprogramok nagyvonalú partnerei és támogatói, jóvoltukból értékes nyereményekért szállhattak versenybe a regisztrált résztvevők, akik kvízjátékot tölthettek ki a programon.
A támogatók: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, Győr-Moson-Sopron megyei Kereskedelmi és Iparkamara, GYMSM KIK Védjegy program, Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum , Original Balance Kft, Csobay Dániel fotográfus, Hotel Konferencia, Hotel Famulus, Hotel Rába City Center, Hungárium, Lapcom Médiacsoport- Kisalföld, Szent László Látogatóközpont, Info-Turbo/Városszeretők Társasjáték, Hotel Kálvária-Magnólia Spa, InfoGyőr III. Állásbörze
Szerdán 12 nyeremény talált gazdára, a szerencsés nyertesek e-mailben értesültek erről.
A győri tematikus városnézésekről itt talál bővebb információkat és a regisztrációkat is itt fogadják: https://www.gyeregyorbe.hu/
Szerkesztettee: Csobay Dániel
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
