Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2024. December 07. 07:07, szombat | Helyi

A legnagyobb probléma, hogy az embereknek nincs pénzük

A legnagyobb probléma, hogy az embereknek nincs pénzük

A megélhetés költségei a második legtöbb említést kapták (34%), a harmadik helyre pedig az egészségügy állapota került (30%).

A Policy Solutions elkészítette Magyarország 2024-es problématérképét. „A legfontosabb probléma az, hogy az embereknek nincs pénze”, mondta az ATV Start című műsorában Bíró-Nagy András, az intézet kutatási igazgatója.

A Policy Solutions „Mit kíván a magyar nemzet?” című 2024-es problématérképe szerint a magyarok számára 2024-ben az alacsony fizetések a legégetőbb probléma (36%).

A megélhetés költségei a második legtöbb említést kapták (34%), a harmadik helyre pedig az egészségügy állapota került (30%).

A negyedik helyen a korrupció kiugróan magas szintjét említették (25%), ötödik helyen a túl nagy társadalmi egyenlőtlenségeket mondták nagy problémának a magyarok (18%).

A top 10 problémakörben a hatodik helyen áll az akkumulátorgyárak építésével kapcsolatos aggályok (11%), hetedik a bevándorlás (10%), nyolcadik a „homoszexuális propaganda” elleni fellépés (8%), kilencedik az orosz befolyás szintje hazánkban (7%), tízedik a tömegközlekedés helyzete (6%).

További részletek az atv.hu-n.

Címkék: erdmények, felmérés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 08:24, kedd | Helyi

Labdarúgás: Győr átvette a vezetést a tabellán!

A Győr átvette a vezetést a tabellán a labdarúgó Fizz Liga 17. fordulójában, mivel egygólos győzelmet aratott Nyíregyházán, míg a címvédő és eddig éllovas Ferencváros hazai pályán 1-0-ra kikapott a harmadik Debrecentől.

2025. December 16. 08:02, kedd | Helyi

Látogatási tilalom a Kardiológiai Osztályon

A Petz-kórház tájékoztatása szerint december 12-től határozatlan időre a Kardiológiai Osztályon hasmenéses megbetegedés okozta esethalmozódás miatt látogatási tilalom van érvényben.

2025. December 16. 07:10, kedd | Helyi

„Passzold vissza, tesó!” győri óvodai kihívás – kihirdették a győzteseket

A győri óvodák idén is lelkesen csatlakoztak a „Passzold vissza, tesó!” országos kihíváshoz, amelyre városunk önkormányzata külön versenyt is hirdetett a Hulladékcsökkentési Hét keretében.

2025. December 15. 08:26, hétfő | Helyi

Az év sportolói lettek a hallgatók

A Széchenyi István Egyetem tíz hallgatója vehette át az Év egyetemi sportolója díjat. Az eseményre Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség tartotta évzáró gáláján került sor a Zeneakadémián.