Hírek
2011. Július 30. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
A magyar állam visszafoglalta a Budavári labirintust
Az állam visszaszerezte jogos tulajdonát, a Budavári Labirintust, a barlangot üzemeltető Kft.-től és a barlang kulcsait átadta a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának, mely a barlang vagyonkezelője.
Több éve tartó pereskedés után a Fővárosi Bíróság jogerős ítéletében megállapította, hogy a Budavári Labirintus Kft. engedély nélkül használta a magyar állam tulajdonát. A Kft. kérte az ítélet végrehajtásának felfüggesztését, de a Legfelsőbb Bíróság elutasította a kérelmet.
A Kft. több évtizede úgy üzemelteti a barlangot, hogy károsítja a fokozottan védett nemzeti értéket. Bérleti díjat soha nem fizettek az államnak. Természeti kárt okoztak a méltatlan kiállításaikkal, ugyanakkor belépőt szedtek és profitot termeltek maguknak – áll a Vidékfejlesztési Minisztérium közleményében.
A Felügyelőség határozatában megtiltotta a Kft. tevékenységét, és kötelezte a barlang elhagyására. A Kft. a hatóság döntését semmibe véve, a kiállítást továbbra is üzemeltette, így a Felügyelőség elrendelte a végrehajtást.
A Felügyelőség természetkárosítás miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen.
A Népszabadság beszámol arról, hogy a felügyelőség emberei a labirintust kezelő cég egyik helyszínen tartózkodó ügyvezető igazgatóját, Salasovics Andreát felszólították, hogy nyissa ki az iroda ajtaját, hogy ismertethessék a hatósági eljárás okát. Salasovics Andrea értetlenül áll az események előtt. Szerinte az eljárás hemzseg a jogszabálysértésektől. Azt állítja, hogy a kft. felülvizsgálati eljárási kérelmet nyújtott be az azonnali eljárás felfüggesztését kérve. Amíg arról nem döntenek, nem hajthatnák végre a hatóság döntését.
Salasovics Andrea szerint a Budavári Labirintus döntő része mesterségesen kialakított óvóhely volt és csak kisebb részben barlang. Amikor harminc évvel ezelőtt megszűnt az óvóhely minősítés, a polgári védelemtől kapták meg hasznosításra. Többször kérték a hatóságokat, hogy határolják le a mesterséges és a természetes részeket, de erre eddig nem került sor. A másfél kilométeres szakaszra több száz millió forintot költöttek az elmúlt időszak alatt. Szerinte sokat mond, hogy a Facebook-on 34 ezer ember kedveli (lájkolja) a labirintust.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
