Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2019. Október 02. 09:25, szerda | Belföld
Forrás: Sárközy Júlia az MTI tudósítója jelenti: - illusztráció: pixabay

A magyarok Boldogasszonyáról nyílt kiállítás Rómában

A magyarok Boldogasszonyáról nyílt kiállítás Rómában

Magyar művészek Szűz Mária ábrázolásait mutatja be a Boldogasszony, a művészet tiszteleg a magyarok Nagyasszonya előtt című kiállítás, amely kedd este nyílt meg Róma belvárosában, a Vatikán egyik római palotájában.

A latinul Magna Domina Hungarorum (magyarok Nagyasszonya) kiállítás több mint ötven magyar művész ugyanennyi alkotását mutatja be.

A tárlat a csíksomlyói Mária-kegyszobor 500. évfordulója alkalmából 2015-ben rendezett Boldogasszony kiállítás anyagát vitte Rómába a budapesti Nemzetstratégiai Kutatóintézet (NSKI) és Magyarország Szentszéki Nagykövetsége szervezésében, Áder János államfő védnökségével.

A kiállítás vatikáni védnökségét a Kultúra Pápai Tanácsa és a Pápai Nemzetközi Mária Akadémia vállalta.

Az október 13-ig látható kiállítás rendkívüli helyszínt kapott mégpedig vatikáni területen: az olaszországi reneszánsz építészet egyik jelképes épületében, a Cancelleria palotájában látható, amely egykor a pápai kancellária székhelyeként működött, és ma is a szentszéki hivataloknak ad otthont.

A Boldogasszonynak szentelt kiállítás a Szent Péter-bazilika altemplomában található magyar kápolnát is idézi, amely szintén a Magyarok Nagyasszonya nevet viseli, és II. János Pál pápa avatta fel 1980. október 8-án.

Lotharingiai Habsburg Eduard Magyarország szentszéki nagykövete az MTI-nek elmondta, hogy a jelentős helyszínű tárlat Magyarországot és egyben Csíksomlyót idézi fel az olaszokban Ferenc pápa július elsejei erdélyi látogatására emlékeztetve. Szász Jenő a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke hangsúlyozta, hogy Magyarország "Mária országa", ami azt jelenti, hogy kultúrájával, művészetével és a keresztény gyökerek melletti elkötelezettségével is utat tud mutatni az egyre komolyabb kihívásokkal szembesülő Európában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld

Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője

Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát