Városlista
2025. március 30, vasárnap - Zalán

Hírek

2012. Május 25. 14:11, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A majmok valóban úgy viselkednek, mint az emberek

A csimpánzoknak és az orángutánoknak valóban olyan társas tulajdonságaik vannak, mint az embereknek - mondják kutatók.

Szakértők között évekig folyt a vita, hogy a majmok tényleg emberi tulajdonságokkal rendelkeznek-e vagy viselkedésük csupán az emberek megfigyelésének antropomorf kivetítései.

A kutatócsoport egy statisztikai tecnika segítségével objektíven, emberi 'részrehajlás' nélkül figyelték meg a majmok viselkedését és azt mondják, a majmok és az emberek tulajdonságai valóban megegyeznek.

A csimpánzoknak ugyanolyan társadalmi problémáik vannak, mint nekünk, ők is barátokat és párt keresnek maguknak és igyekeznek kivívni illő helyüket társaik között - írja a BBC.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld

Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek

A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.

2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld

Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank

Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba

2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése

Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben

A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.