Hírek
2019. Szeptember 05. 13:11, csütörtök | Külföld
A Mamma Mia! Sose hagyjuk ABBA is lehet az év európai filmje
Elkezdődött a közönségszavazás 2019 legjobb európai filmjéről, a filmrajongók az Európai Filmdíj honlapján adhatják le szavazatukat a kategória 12 filmjére.
Az idei mezőnyben egyebek mellett a spanyol Pedro Almodóvar Fájdalom és dicsőség című önéletrajzi ihletésű filmjére, A kedvenc című brit történelmi drámára, a Mamma Mia! Sose hagyjuk abba című zenés vígjátékra és a Legendás állatok - Grindelwald bűntettei című brit-amerikai produkcióra szavazhat a közönség.
A voksokat a www.europeanfilmawards.eu honlapon lehet leadni szeptember 2-től október 31-ig. A szavazók között egy utazást is kisorsolnak a 32. Európai Filmdíj átadójára, amelyet december 7-én rendeznek meg Berlinben.
A közönségdíj korábbi győztesei között szerepel az Amélie csodálatos élete, az Hasta la vista, az Ida, a Gettómilliomos és A király beszéde. Tavaly Luca Guadagnino olasz rendező Szólíts a neveden című filmje lett a közönségdíjas.
Forrás: origo.hu
Kép: aeonflux.blog.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
