Hírek
2016. November 09. 09:59, szerda |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
A második hely volt a maximum Ózdon
Spitzmüller Csaba és Béres László a dobogón zárta a bajnokság utolsó futamát, ráadásul a székesfehérvári bronzot tovább fényesítve Ózdról egy ezüstéremmel térhettek haza.
A Full Gas Motorsport Egyesület kettőse az Ózdon megszerzett 21 ponttal a bajnoki tabellán is javított egy pozíciót, így a Mitsubishi Lancer EVO X-sel száguldó páros a negyedik helyen zárta az ORB 2016-os küzdelmeit.
Spitzmüller Csaba:
Az egész verseny során a saját tempónkat autóztuk, teljes mértékig a maximumot nyújtottuk, nem volt benne egy lélegzetvételnyi kihagyás sem. Szombaton Janikával csatáztunk óriásit és a harmadik helyen fejeztük be az első napot. Bíztam benne, hogy másnap tudunk még egy kicsit javítani a helyezésünkön, mert az éves értékelés miatt égetően szükségünk volt a pontokra. Kazárék kizárását követően megörököltük a második pozíciót, de azt hozzá kell tegyem, iszonyatosan siettünk, hogy megtartsuk ezt a helyezést. Néha nem is értem, hogy a Mitsubishi hogy bírja ki azt, amit kap. Nagyon-nagyon gyötörtem két napig, az utolsó gyorsaságit is szerettem volna meghúzni, hogy a három extra ponttal biztos meglegyen az év végi negyedik helyünk. A Power Stage-n csak harmadikak lettünk, mert négy kilométerrel a szakasz vége előtt valami szétment a hajtásban. Szerencsére ezzel együtt is célba értünk, kibírta a Lancer, úgyhogy hatalmas kő esett le a szívemről.

Ha valaki a 30. szezonom előtt oda jött volna hozzám és azt mondja, hogy negyedik leszek a bajnokságban akkor ezt zokszó nélkül azonnal aláírtam volna. Egy ennyire erős mezőnyben, ahol 8-10 darab R5-ös autó van, nagyon nehéz a dobogó közelébe odaférni. Amellett, hogy nagyon gyorsnak kell lenned, az autódnak megbízhatónak kell lennie és ehhez kell még egy óriási adag szerencse. A harmadik összetevőnek néha híján voltunk, de Ózdon még Fortuna is mellénk állt, így sikerült megszereznünk a bajnokságban az abszolút negyedik helyet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 08:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Kettős vereséggel búcsúzott az Internazionale
2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport
Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged
A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

