Hírek
2013. Február 10. 12:36, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A MÁV START és a GYSEV közös közbeszerzésen
A MÁV-START és a GYSEV részére beszerzendő motorvonatok finanszírozásának kérdésében a közeljövőben születhet kormányzati döntés - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az MTI érdeklődésére.
A MÁV-START Zrt. és a GYSEV Zrt. közös ajánlatkérőként tavaly novemberben indított nyílt közbeszerzési eljárást villamos
motorvonatok beszerzésére. Ennek keretében a MÁV-START 42, a GYSEV hat részlegesen alacsonypadlós regionális villamos motorvonatot kíván beszerezni, amelyek legalább 200 ülőhelyesek, óránként 160 kilométer sebességűek, akadálymentesek.
Az ajánlattételi szakaszban határidőre a Stadler Bussnang AG tett ajánlatot a tenderdokumentációt megvásárló nyolc érdeklődő közül.A tenderkiírás szerint a motorvonatok szállítási végső határideje 2015. szeptember 30.
A beszerzést európai uniós forrásból, a Közlekedési Operatív Program keretében tervezi finanszírozni a két vasúttársaság.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az MTI érdeklődésére közölte: az Európai Bizottsághoz a projekt támogatási kérelmét még nem küldték el, tekintettel arra, hogy a MÁV és a GYSEV motorvonat beszerzés finanszírozásához, továbbá a támogatási kérelem Brüsszelbe történő továbbításhoz kormányzati jóváhagyása szükséges.
A közbeszerzés becsült költsége nettó 75,437 milliárd forint a MÁV-START és nettó 10,777 milliárd forint a GYSEV járművek esetében.
Amennyiben a kormány meghozza támogatói döntést, a projekt finanszírozásához szükséges fedezet rendelkezésre áll. A projekt Európai Bizottsághoz történő benyújtásától kezdődően megnyílik a lehetőség az uniós források lehívására - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld
Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része
A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.
