Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2023. December 20. 09:16, szerda | Helyi

A múlt héten is sok eseményhez vonultak a katasztrófavédelem emberei

A múlt héten is sok eseményhez vonultak a katasztrófavédelem emberei

Győr-Moson-Sopron vármegyében az elmúlt héten hatvankét eseményhez vonultak a hivatásos tűzoltó egységek. A tűzoltói beavatkozást igénylő esetek alkalmával összesen tizennégy ember sérült meg.

Egy furgon az út menti fának csapódott kedd délután a 82-es számú főút 41-es kilométerénél, Veszprémvarsány térségében. Az ütközés következtében a fa leszakította az autó tetejét és a sofőr beszorult a roncsok közé. A pannonhalmi hivatásos és a veszprémvarsányi önkéntes tűzoltók kiemelték a sérültet majd átadták a mentőszolgálat munkatársainak, akik mentőhelikopterrel a győri kórházba szállították. A műszaki mentés és rendőrségi helyszínelés idejére az érintett szakaszt teljes szélességében lezárták.

Megpördült, majd árokba hajtott egy személyautó szerda délután Győrladaméron, az Országút utcában. A helyszínen lévők kisegítették a sofőrt, majd kerekeire állították és áramtalanították a járművet. A győri hivatásos tűzoltók biztosították a helyszínt a társszervek megérkezéséig. A mentőszolgálat megvizsgálta a sofőrt a helyszínen, nem sérült.

Kigyulladt egy száz négyzetméteres lakóépület csütörtök kora este Bőnyön, a Rózsa Ferenc utcában. A családi házban három szoba teljesen kiégett, valamint az épület hátsó részének tetőszerkezete teljes terjedelmében égett. A győri, a pannonhalmi és a kisbéri hivatásos, valamint a banai önkéntes tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett három vízsugárral eloltották a lángokat, majd kéziszerszámokkal megbontották a padlásteret, hogy a beizzásokat is megszüntessék. A tűzoltó egységek egy propánbutángáz-palackot kihoztak az épületből, amelyet nem ért hőhatás. Az ingatlanban tízen voltak a tűz keletkezésekor, mindenki épségben kimenekült.

Egy kisbusz szalagkorlátnak ütközött, majd felborult péntek reggel az M1-es autópálya 147-es kilométerénél, a Hegyeshalom felé vezető oldalon. A lébényi hivatásos tűzoltók a szélvédőn keresztül egy embert kisegítettek a járműből, ő nem sérült, egy embert pedig kiemeltek, majd átadták őt a mentőszolgálat munkatársainak, akik súlyos sérülésekkel vitték kórházba. A műszaki mentés ideje alatt a forgalom a belső sávon haladt.

Szombat reggeltől kora délutánig több baleset történt az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán. Reggel a 144-es kilométernél, Lébény térségében 500 méteren belül két baleset történt, az első helyszínen három személyautó és egy kisbusz ütközött, a második helyszínen négy személyautó karambolozott. Sérülés nem történt.

Délelőtt a 159-es kilométerszelvénynél Mosonmagyaróvár térségében három autó ütközött. A mosonmagyaróvári hivatásos tűzoltók áramtalanították az egyik autót. A baleset helyszínén két sávon folyamatosan haladt a forgalom.

Délután Győr térségében, a 127-es kilométerszelvényben öt személyautó ütközött. A győri hivatásos tűzoltók három autót áramtalanítottak. Egy ember könnyebben megsérült, őt a mentősök kórházba szállították. Két sávon folyamatosan haladt a forgalom.

Két személyautó ütközött vasárnap délután Győrben, a Királyszéki úton. A győri hivatásos tűzoltók áramtalanították az egyik járművet és megszüntették a forgalmi akadályt. A járművekben összesen hárman utaztak, nem sérült meg senki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.