Hírek
2012. Május 27. 12:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
A napokban a pázsitfűfélék, de hamarosan más allergének is gondot okozhatnak az allergiásoknak
A napokban a pázsitfűfélék okozhatnak tüneteket az arra allergiásoknak, de egyre több allergén is most kezd virágozni - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a Facebookon szombaton.
Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) legfrissebb jelentése szerint ezen a héten az esős időjárás következtében kedden csökkent, szerdától azonban ismét kissé erősödött pollenterhelés. A pázsitfűfélék virágporát közepes koncentrációban regisztrálták, de Zalaegerszegen, Győrött és Miskolcon elérte a magas szintet is. Emellett Pécsett a ciprus- és tiszafafélék, valamint a kőris, a fővárosban az eperfafélék, Zalaegerszegen a platán pollenjei is okozhattak problémát. Tüneteket okozó mennyiségben volt jelen még a fenyőfélék, illetve a csalánfélék virágpora is. Szintén elindult a hárs és a bálványfa pollenszórása is, de még csak alacsony koncentrációt mértek. Továbbra is tüneteket okozó mennyiségben vannak jelen a légkörben az allergén gombák, melyek közül az Altrernaria koncentrációja magas, a Cladosporiumé nagyon magas szintet is elért - írta az ÁNTSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
