Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2012. Március 10. 07:01, szombat | Belföld
Forrás: OrintPress

A Nokia jelentős végkielégítést ad az elbocsátottaknak

A Nokia jelentős végkielégítést ad az elbocsátottaknak

Átlagban 8-10 havi fizetésnek megfelelő összegre számíthatnak azok a dolgozók, akiket elküld a komáromi Nokia.

A cég a szakszervezettel közösen alakította ki azokat a szempontokat, amelyekre tekintettel lesznek az elbocsátások során.

Figyelembe veszik többek között az egy keresős családokban élő munkavállalók, a több gyermekesek, az idősek és azok érdekeit, akiknek családjából mindkét felnőtt a Nokiánál dolgozik. A Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja tárgyalásokat kezdett a régió vállalkozóival, hogy a Nokiától elküldött dolgozókkal bővítsék vállalkozásuk létszámát, akár foglalkoztatási támogatások biztosításával, munkahelyteremtő beruházás, bértámogatás, képzési támogatás, utazási költségtérítés nyújtásával. A 4400 főt foglalkoztató komáromi üzemből 2300 dolgozóját küldi el.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.