Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2011. December 04. 16:00, vasárnap | Helyi
Forrás: 4cent.hu

A pálinkát ünnepelte a lovagrend a győri Szent Miklós templomában

A pálinkát ünnepelte a lovagrend a győri Szent Miklós templomában

A Magyar Pálinka Lovagrend Egyesület (MPL) hatodik éve december 6-át tartja az év egyik legfontosabb napjának. Még 2006 őszén gondolták ki, hogy legyen a pálinkának is saját ünnepnapja.

Kézenfekvő megoldásnak tűnt december 6-a, ugyanis Szent Miklós a pálinkafőzők védőszentje is. A gondolatot tett követte - igaz, akkor még csak saját berkeiken belül -, de megünnepelték a Pálinka Napját. Nem is akármilyen külsőségek között: Szent Miklóst ábrázoló ikont készíttettek, amit a győri görög katolikus templomban szenteltek fel.

A következő évben már hivatalosan is a pálinkát ünnepelték december 6-án, ezúttal is ikonszenteléssel, a hegyeshalmi határátkelőnél az országba belépők egy-egy kis üveg pálinkát kaptak ajándékba, Budapesten pedig a pálinka ügyéért legtöbbet tett szakmabelieknek átadták a Pálinka Érdemérmet. Ugyanakkor a Pálinka Hét keretén belül a Kossuth téren, a FVM árkádja alatt megrendezték az első Pálinka Árkádiát, ahol a legjelesebb pálinkafőzdék várták legkiválóbb pálinkáikkal az érdeklődőket.

A Pálinka Árkádiát megrendezték a következő két évben is, ám 2010-ben már nem volt Pálinka Árkádia, ám az ünnepség nem maradt el. És persze az idén is ünnepelt a lovagrend, vasárnap délelőtt tartották a Magyar Pálinka Napja hivatalos rendezvényeit. Győrben a Szent Miklós templomban adták át a Pálinka Érdemérmet istentisztelettel egybekötött pálinkaszentelésen és a Szent Miklós ikon szentelésén - írja a 4cent.hu.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.