Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2013. Május 28. 13:28, kedd | Életmód
Forrás: MTI

A rossz táplálkozás rontja az iskolai teljesítményt

A rossz táplálkozás rontja az iskolai teljesítményt

A világon minden negyedik gyermek annyira alultáplált, hogy ezzel tanulmányi eredményét kockáztatja, a hiányos étrend súlyosan károsíthatja a kicsik olvasási és íráskészségét.

A helytelenül étkező gyerekek visszafordíthatatlan károsodást szenvednek, kisebb termetűek és gyengébbek, és agyi fejlődésük is visszamaradhat - idéz a tanulmányból a BBC hírszolgálata.A Save the Children azt kéri, hogy a G8-ak vezetői, akik a jövő hónapban Észak-Írországban találkoznak, kiemelten foglalkozzanak az alultápláltság elleni küzdelemmel.

A jelentés etióp, indiai, perui és vietnami gyerekek ezrei körében végzett vizsgálatokon alapul. Kimutatja, 19 százalékkal valószínűbb, hogy a hiányos táplálkozás következtében vézna gyermekek hibásan olvasnak el egyszerű mondatokat, például "A nap süt" vagy "Szeretem a kutyákat"-típusúakat, mint kiegyensúlyozott étrenden élő társaik. Felnőtt korukban 20 százalékkal is kevesebbet kereshetnek, az alultápláltság gazdasági hatása pedig 125 milliárd dollárra rúghat.

"A rossz étkezés a fejlődő országokban számolás- és írástudatlansághoz vezet, ráadásul gátolja a gyermekhalandóság elleni küzdelmet" - mondta Jasmine Whitbread, a Save the Children International vezetője. "

A krónikus alultápláltság hatásaitól a világon minden negyedik gyermek szenved, sok millió fiatal élet forog veszélyben."A G8-ak találkozóját megelőzően, június 8-án a brit kormány táplálkozási konferenciát szervez, amelynek napirendjén szerepel, hogy számos afrikai országnak van szüksége saját élelmezési tervre. "A konferencián részt vevő vezetőknek végre "szembe kell nézniük az alultápláltság okozta válsággal és fel kell venniük a harcot ellene" - mondta Jasmine Whitbread.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 09:00, hétfő | Életmód

Koncert Plusz címmel indít sorozatot a Pannonhalmi Főapátság

Koncert Plusz címmel indít sorozatot a Pannonhalmi Főapátság, első alkalommal február 27-én várják a közönséget nagyböjti koncertre, monostori sétára és beszélgetésre.

2026. Február 23. 07:38, hétfő | Életmód

Érseki titkár: Erdő Péter bíborost kórházban ápolják, állapota stabil

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek állapota stabil, kórházban ápolják.

2026. Február 21. 16:00, szombat | Életmód

Kapu Tibor átvette a Közmédia Év Embere Díját

Kapu Tibor kutatóűrhajós átvette a Közmédia Év Embere Díját pénteken, Budapesten.

2026. Február 20. 15:00, péntek | Életmód

Dune House: 330 millió forinttól indulnak az árak a kastélypiacon

Magyarországon jelenleg 150-200 kastély és kúria keres gazdát, a kínálat 80 százaléka vidéken található, az árak pedig lokáció szerint 330 milliótól indulnak és elérhetik a 10 milliárd forintot