Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2026. Március 12. 08:23, csütörtök | Helyi

A Széchenyi-egyetem alá tartozik augusztustól a Jedlik-iskola

A Széchenyi-egyetem alá tartozik augusztustól a Jedlik-iskola

A Széchenyi István Egyetem fenntartásában működik a következő tanévtől a Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium.

Az erről szóló dokumentumot Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter írta alá.

Mérföldkő a műszaki és informatikai képzésben, a Széchenyi István Egyetem 2026. augusztus 1-jétől átveszi a Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium fenntartói jogait. Az erről szóló dokumentumot Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter írta alá az egyetemen – adta hírül az egyetem.

A Széchenyi István Egyetem több középiskolával szoros kapcsolatot ápol, köztük a Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikummal. A partnerség magasabb szintre emelését jelenti, hogy az egyetem a következő tanévtől átveszi az iskola fenntartói jogait, és ezzel országosan is egyedülálló rendszer jön létre, amelyben a technikumi, az alap- és a mesterképzési programok szakmai tartalma egymásra épül. Mindez erősíti az ipari szereplőkkel – például az Audi Hungariával, a Rábával és a 4iG-vel – kialakított együttműködéseket is.

Az intézmény hangsúlyozza, hogy ez a lépés a középiskola tanárainak is új fejlődési lehetőségeket jelent: hozzáférhetnek az egyetemi továbbképzésekhez, laboratóriumi infrastruktúrához, hazai és nemzetközi kutatási partnerségekhez, valamint könnyebben kapcsolódhatnak be a doktori képzésbe. A diákok számára egyértelmű továbbtanulási útvonal jön létre a műszaki és informatikai felsőoktatási képzések felé, egységesített tananyagelemekkel, beszámítható kreditekkel és a technikumból az egyetemi közegbe való könnyebb átjárhatósággal. Emellett a teljes képzési folyamat alatt lehetőségük lesz az ipari partnerekkel való együttműködésre.

A két intézmény pedig „olyan tudásbázist hoz létre, amely kulcsfontosságú kompetenciákat kínál a modern ipari és technológiai területeken, többek között az autonóm járművek, a kiberbiztonság, illetve a védelmi és high-tech innovációk világában” – fogalmaz közleményében az egyetem.

Megjegyezte azt is, hogy a Széchenyi István Egyetemnek nagy tapasztalata van már az alap- és középfokú oktatási intézmények működtetésében, hiszen fenntartásában van az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola, a Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Technikum és Szakképző Iskola, a Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a Győri Tánc- és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium.

A fenntartói hatáskör átadásáról Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter döntött, és az erről szóló dokumentumot a Széchenyi István Egyetemen írta alá.

(Kép: Adorján András/ Széchenyi István Egyetem)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.